Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi Mise do K A R I B I K U na pomoc Matce Zemi
Mise do K A R I B I K U na pomoc Matce Zemi PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Pátek, 20 Červen 2014 09:24

Jako obvykle, i letos se uskuteční 2 duchovní mise na pomoc Matce Zemi. Ta první je již úspěšně za námi a před námi se třpytí světlo další mise.  Jak už je vidět z titulku článku, poletí se do oblasti Karibiku, procestuje se několik karibických ostrovů, poznáme tyto vzdálené kraje, ale především prakticky všude budeme společně meditovat k regeneraci důležitých energetických bodů planety. To je také jedinou podmínkou pro účast na misi. Souznít s duchovní náplní mise / zájezdu a účastnit se společných meditací. Jinak se může mise zúčastnit naprosto každý.  

A kdy se mise uskuteční?
Pátek  21.11.2014 – Úterý 9.12.2014, 19 dní

Za kolik?
Cena mise: 65.800 Kč - slevy + příplatky

Co vše je v plánu mise navštívit, poznat?
Dominikána, Haiti, Portoriko, Panenské ostrovy, Barbados, Santa Lucia, Sv. Kryštof a Sv. Martin - pestrá mozaika karibských zemí a zemiček, kde se mluví kreolštinou (směsnými jazyky), francouzsky, španělsky, anglicky i holandsky.
Jednodenní výlet na Haiti (bude zrušen v případě zhoršené bezpečnostní situace).
3-denní pobyt v rekr. středisku All inclusive.
2 dni Portoriko
Týdenní cesta po Malých Antilách velkou výletní lodí (Cruiser) All inclusive
Bělostné pláže, korálové útesy, sopečné vrcholky
Exotická učení vodoo, rastafariáni a rosikruciáni

Podrobnější organizační informace jsou pak níže v článku.

Haiti
Haiti-po zemětřesení

Francouzsky mluvící země vúdú, v 18.stol. nejproduktivnější země Karibiku. První černošský stát na světě zažívá mnoho utrpení, posledním bylo r.2010 ničivé zemětřesení s desítkami tisíc obětí. S 80% obyvatel žijícími v naprosté chudobě zůstává Haiti nejchudší zemí západní polokoule. Více než polovina lidí je negramotná, zato rozšíření AIDS a úmrtnost na ně je mimořádná.

Dominikána
Východní část ostrova Hispaniola byla místem, kde Kolumbus založil první stálé osady a kde se stal místokrálem. Celé 19. a 20.stol. se zmítala v sérii diktatur a převratů. Přesto má 4x vyšší produktivitu než Haiti a Haiťané sem jezdí za prací.Dominikána je zemí resortů all inclusive.

Úžasné pláže lemují celé severní a velkou část jižního pobřeží.Santo Domingo
Staré město sice nepamatuje Kolumba, ale je jedním z nejmalebnějších v Karibiku.

Metropole severu - Puerto Plata je obklopeno zajímavým deštným pralesem s mnohými vodopády a horou Mt. Isabel, na kterou vede lanovka i náročnější pěší stezka.Portoriko
Kolumbus se tu setkal r.1493 s národem Tainů, jejichž životy ohrožovaly jen nájezdy sousedním kanibalských Karibů. Španělé se tu usadili, aby šířili evangelium, ale s ním tu rozšířili i obrnu a neštovice a Tainové díky jejich působení vymřeli. Nahradili je černoši z Guineje, Konga, Angoly a Mozabiku. Jejich potomci smíšení s Evropany jsou nyní americkými občany. R.1898 připadlo Portoriko v rámci vyrovnání po španělsko-americké válce Američanům. Byla by lepší alternativou samostatnost?St. Thomas
 Obchody duty free, skvělá jídla a pulsující noční život přilákají  Panenské ostrovy přes million turistů ročně. Americká enkláva v Panenských ostrovech již zdaleka není tak panenská, jako byla za dob Kolumba.

Panenské ostrovy se dělí na část americkou, britskou a španělskou. Kouzelná místečka se najdou na všech třech. Kdysi se tu v nesčetných zátokách ukrývali piráti. Zbyl po nich alespoň karibský rum v nesčetných variantách.
Barbados
Osamocený korálový ostrov v nejvýchodnější části „Západní Indie“ má namířeno spíše k Evropě. Od r.1627, co sem byli vysazeni první angličtí osadníci, je tu cítit anglický duch. Kriket je národním sportem, Alžběta II. hlavou státu a polovina turistů přichází z Británie. Navzdory britským tradicím tu ale mají dolar, svůj - barbadoský.Svatá Lucie
Pláže a banánové plantáže lemují hornaté území deštného pralesa, domov vzácných a ohrožených druhů zvířat, například papouška amazoňana mnohobarvého, jenž byl odchytáván ke konzumaci a na prodej v klecích v takové míře, že jeho stav klesl r.1971 pod sto kusů. Díky ochranářským programům se dnešní stavy zvýšily na 500 kusů.

 

Svatý Kryštof
Anglicky St Kitts, je světem svěžích zelených lesů pod dřímající sopkou Liamuiga,, propletencem lián, jež miluje kolonie kočkodanů zelených, přivezených sem jako domácí mazlíčci v 17.století.

 
Svatý Martin
Letiště princezny Juliany, vybudované r.1943 jako americká základna, je dnes branou pro turisty, navštěvující nejmenší ostrovní dvojstát světa – nizozemský Sint Maarten a francouzský Saint Martin. Mezinárodní hranici lze překročit tak snadno, jako hranici mezi Žižkovem a Vinohrady (Českem a Slovenskem).

 

 

P R O G R A M   MISE
1..den letecky Santo Domingo  Při plánování letu bude zohledněna nejlevnější a nejkratší trasa letu.
2.den Santo Domingo, hlavní město Dominikánské republiky
3.den Po pobřeží na západ: Barahona, Puerto Viejo.
4.den ze Santo Dominga na sever – přes Santiago do trochu zapomenutého klenotu Monte Cristi u Haitské hramice.
5.den Výlet do Haiti, buď lodní nebo autobusem. V ceně nejsou hraniční (vstupní a výstupní) poplatky.
6.den z Monte Cristi do rekreačního střediska na severním pobřeží v okolí Puerto Plata.
7.-8.den  Levnější hotelový komplex 3* All inclusive (s jídlem a nápoji 3x denně) na severním poébřeží , s možnostmi rekreačního a sportovního vyžití, výletů dio okolí. Možný turist. výstup na Mt.Isabela (800mnm) – lanovkou či pěšky pralesem. Návštěva Ocean World (vstup cca 70 USD není v ceně).
9.den přejezd do Santiaga, La Vega. Odpoledne přelet do San Juanu, hlav. města Portorika.
10.den Starý San Juan, portorické pobřeží, předměstí Bayamón, Science Park. Večer nástup na výletní křižník, noční odjezd ve 22h.
 11.den ostrov San Thomas, Britské Panenské ostrovy. přístav Charlotte Amalie, pevnost Fort Christian, vyhlídka z Drakeovy pirátské stoličky, akvárium Coral World se žraloky, úhoři a rejnoky.
12.den celodenní přejezd s různými hrátkami na palubě.
13.den ostrov Barbados, v překladu „Ostrov vousáčů“je zván také Ostrovem, který nikdy nespí - bohatý noční život zde pokračuje často až do rána. Nejvýchodnější ostrov Antil je pokračováním Trinidadu. Vznikl kolizí dvou zemských desek – atlantické a karibské a následnou korálovou činností. Hlavní město Bridgetown, kamenné anglikánské kostely, budovy z růžového a bílého korálu.
14.den ostrov Santa Lucia. Zelený ostrov vulkanického původu s hornatým vnitrozemím (Mt Gimie - 950m, Petit a Gros Piton) má tvar slzy. Pobřežní linii vytvářejí romantické pláže a tajuplné jeskyně. Zván také Ostrovem Rosikruciánů. Mystický řád Růžového kříže je zde velice rozšířen.
15. St. Kitts (Svatý Kryštof), britská enkláva s hlavním městem Basseterre, plná sopečných vrcholů, s deštným pralesem, vodopády a nkěkdejšími plantážemi cukrové třtiny na jejich úbočích, je  pojmenovaná po Kryštofu Kolumbovi. Horská pevnost Brimstone je Gibraltarem Karibiku.
16.den ostrov Svatý Martin (holand. Sint Maarten, franc. Saint Martin). Ostrov s 26 plážemi, rozdělený vejpůl mezi Nizozemí a Francii: Francouzská kuchyně, holandský gin a karibské pláže.
17.den ranní návrat do San Juanu, nocleh a odjezd na letiště.
18.-19. odlet do Prahy.


V případě dotazů kontaktujte ohledně přihlášek Míňu Noskovou 777 214 872 nebo mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   ohledně programu pana Svobodu (732 606 267, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ).


Cena
Cena 65.800 Kč na 19 dní při 12-15 účastnících. Cena se může zvýšit či snížit podle data přihlášky a celkového počtu účastníků. V ideálních podmínkách můžete dosáhnout cenu 58.800 Kč.

V ceně je:
Letecká doprava z ČR do Santo Dominga (Dom.rep.), příp. z Mnichova + doprava autobusem do Mnichova, pokud bude výrazně levnější.
Přelet z Dominikánské .republiky do Portorika Letenka ze San Juan (Portoriko) zpět do Prahy.
Ubytování 17x, viz podrobnější rozpis

Doprava
Podle počtu účastníků najatým minibusem, auty, jež budeme sami řídit, taxíky, veřejnou dopravou.
Lodní nebo autobusová doprava na Haiti.

Průvodce
Informační materiály – mapky a brožurky k jednotlivým ostrovům.

Bude-li někdo požadovat komfort a soukromí, na které je zvyklý z domova, lze to vyřešit příplatkem.
Doporučujeme v tomto případě kontaktovat pana Svobvodu 732 606 267.

Slevy a příplatky - při různém počtu účastníků
Cena platí při 12-15 platících účastnících + 1 vedoucí zdarma, za každého účastníka od 16 do 21 sleva 500 Kč ze základní ceny (tj. při 18 účastnících cena 64.300 Kč).

Za každého účastníka nad 15 osob je sleva z ceny mise 500 Kč až na minimální cenu 62.800 Kč/os., jíž je dosažena při 21 platících účastnících.

Při méně než 12 platících účastnících příplatek za každého chybějícího 1.000 Kč/os., např. při 8 platících účastnících je cena 69.800 Kč.

- včasné či pozdní přihlášení
Přihláška včetně zálohy do 30.6.2014 - sleva 1.000 Kč.
Do 30.7. - základní cena

- 3 měsíce předem (do 30.8.) příplatek+1.000 Kč
- 2 měsíce předem (do 30.9.)příplatek 2.000 Kč
- 1 měsíc předem (do 30.10.) příplatek 3.000 Kč
+ případné vícenáklady letenky a lodi při pozdějším přihlášení, pokud výrazně stoupnou jejich ceny nebo plánované kategorie budou vyprodány.

Doplatek do konce září 2014.
- příplatky za Ubytování na lodi (7 nocí)
0 Kč kajuta Interior 4 os.
1000 Kč/os. Oceanview 4 os.
2000 Kč/os. Oceanview 3 os.
4000 Kč/os Oceanview 2 os.
2000 Kč/os Interior 2 os.
4000 Kč/os Balcony 4 os.
6000 Kč/os Balcony 3 os.
10000 Kč/os Balcony 2 os.
10000 Kč/os Suite 4 os.
15000 Kč/os Suite 3 os.
20000 Kč/os Suite 2 os.

Interior:
Komfortní pokoj, vhodný i pro rodiny. Toaleta, úložný prostor, TV, fén, 2 dvojpostele, některé pokoje mají i postele sklápěcí.
Oceanview,
jako Interior, ale s velkým oknem.
Balcony,
větší než předchozí, s balkonem + prostorem na sezení.
Suite
velký prostor, priority check in, whirlpool bath, TV, fén, toaletní stolek.

Nejsou v ceně
Různé fakultativní výlety např.  na korálové útesy s potápěním šnorchlováním i bez.
Návštěva Ocean World, disneyovské zvířecí a rybí atrakce.
Zdravotní připojištění a připojištění storna

PŘIHLÁŠKA
Přihlášku s příslušnou zálohou (35.000 Kč+-příplatky a slevy) 4 měsíce před odletem, do 30.7.2014.

Pasy a víza
K účasti na zájezdu potřebujete cestovní pas (nejlépe biometrický) platný nejméně dalších 6 měsíců (tj. alespoň do 20.11.2014) a vyřídit si povolení ESTA ke vstupu do USA (Portoriko patří k USA a budeme přestupovat v USA min. při cestě zpět). Poplatek 14 USD si každý hradí sám.

Zdraví
Karibik není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou oblastí. Vzhledem k jeho poloze v tropickém a subtropickém pásu je přesto třeba věnovat ochraně zdraví zvýšenou pozornost, především kvůli přechodu z chladné, téměř zimní Evropy do horkého léta.

Obecně doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A). Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování u obou vždy po 10 letech). Malárie se v Karibiku nevyskytuje, nepříjemní komáři však bohužel občas ano.

Noclehy a hygiena
6x penziony a levnější hotýlky, obvykle 2-3-lůžkové, výjimečně 4-lůžkové pokoje, obvykle (ale nemusí být vždy) sprcha na pokoji. Pokoje s manželským dvojlůžkem nebo vícelůžkové (3-4 osoby) pokoje se samostatnými postelemi či 2 velkými postelemi. Pokoje bývají se sociálním zařízením (WC, sprcha - nemusí být vždy teplá voda), s větrákem, občas klimatizací, s úložnými prostory, někde i kuchyňka s ledničkou.
3x ubytování v levnějším 3* resortu All inclusive (nejlevnější dostupný v dané kategorii) – tj. 3x denně jídlo, nealko nápoje a místní aktivity jsou v ceně.
7x výletní křižník All Inclusive - nejlevnější dostupná ubyt. kategorie Interior je v ceně v pokojích po 4, za příplatek možno upgradovat lepší pokoje a spát jen po 2-3 nebo v komfortnějších pokojích (je třeba projevit zájem při přihlašování).

Strava
Strava – cca 8xvlastní, příp. snídaně v ceně, 10x all inclusive. V Dominikánské republice je jídlo docela levné, není to zdaleka taková zátěž jako na poslední cestě do Polynésie.

Letecká doprava
Za optimálních okolností letecky z Prahy; přestupy některé evropské letiště (Amsterodam, Londýn…) a USA.
Pokud letenka z Prahy v době nákupu (po přihlášení velké části úč.) výrazně podraží, poletíme z Mnichova (nelze zcela předvídat). Pravděpodobný možný scénář je z Prahy do Mnichova nočním autobusem Student Agency (odjezd 20.11. ve 23h, příjezd na letiště ve 4h ráno, letadlo odlétá v 7.30h do Madridu a odpoledne (díky časovému posunu)  je již v Santo Domingu. Výhoda z Mnichova je, že se na cestě tam vyhneme USA a tamní letištní byrokracii a let je podstatně kkratší. Všechny lety z Prahy obsahují přestup v USA.

Doprava po trase
Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i najatými dopravními prostředky. Mezi ostrovy většinou letadly, po nich autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy po Tahiti a částečně i po Moorei. Jindy je nahradí nájemní doprava (auta, minivany), ale i kola. Na menších ostrovech je cyklistika ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny. Cyklovýlety jsou 20-30 km dlouhé (a možné jsou i kratší verze). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné).

Klimatické poměry
V červenci-srpnu je největší nával evropských a amerických turistů, v září-říjnu je období tropických bouřek, vánoce a přelom roku jsou turisticky přetížené. Jedeme v mezisezóně.
Listopad-prosinec: v říjnu – listopadu končí pasátové období tropických bouřek a začíná příjemné, trochu chladnější a sušší období, s ranními teplotami okolo 21 st.C a odpoledními maximy cca 31 st.C.
Vlhkost je stále ještě veliká, okolo 75-90%. Období největších srážek (max. září, min. únor) v listopadu-prosinci ustává (listopad 100mm, prosinec 70mm). Tropické přeháňky lze očekávat 2-3x týdně.

Jak se zabalit
Užijte si to nalehko! Čím méně věcí s sebou vezmete, tím si užijete méně starostí. Jedeme na misi, ne na módní přehlídku. Největší zima bude v letadle či klimatizovaných místnostech, teplé oděvy nebudete potřebovat. S sebou vezměte plavky, boty do vody, lehčí sportovní turistickou obuv a sandály, letní rychleschnoucí a nemačkavé oděvy, vše do 20 kg váhy. Ideální váha je však okolo 15 kg.

Kromě kufru (na kolečkách, ne na přenášení v ruce!) či batohu na záda si vezměte menší batůžek (můžete ho mít při sobě v letadle, na kratší túry). Užitečný může být hrneček a ponorný vařič (napětí a zásuvky jsou stejné jako u nás).

Do vody (korály, kameny, ježci) se hodí i navlékací boty.

Vezměte si s sebou dostatečnou zásobu opalovacích krémů a repelent.

Elektřina je obvykle 110V - 60Hz. Nabíječky, jež nejsou přizpůsobené na 110V, nabíjejí daleko pomaleji a nenabijí baterie zcela.
Mobilní telefony - frekvence 1800, 1900 MHz je jiná než v Evropě a telefony musí být na provoz v Americe uzpůsobeny. Mnohé novější telefony, tzv. tří- nebo čtyřpásmové se dají použít, ověřte si ale předem!

Valutové vybavení
Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a hradíte si je sami.
Počítejte pro tyto účely s částkou okolo 100 USD, a to především za návštěvu

Drahé jsou jakékoli volitelné aktivity. Kromě toho uvažujte o určité částce na drobné výdaje, suvenýry a finanční rezervě pro případ zdravotních potíží.
Nejvhodnější valutou pro tuto cestu jsou dolary a Euro.

Organizátor
Cestu administrativně zajišťuje Míňa Nosková, tel. 777 214 872. e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Organizátorem a průvodcem zájezdu bude cestovatel Vláďa Svoboda, který s námi absolvoval úspěšné cesty na Aljašku, na Havaj, do Indonésie a Polynésie. Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 732 606 267, 223 007 094. Do 10.prosince je u klokanů na jižní polokouli, takže mu raději volejte až 11.prosince.

 

Vyhledávání