Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Poselství Čakry 3. čakra Manipura
3. čakra Manipura PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Sylva   
Středa, 03 Listopad 2004 10:33
Třetí čakra Manipura - informace, funkce, poselství a návod na čištění této čakry ve 12 úrovních


3. čakra Manipura se nalézá přibližně v oblasti těsně pod žaludkem - několik prstů nad pupkem, v místě nazvaném solar plexux. Týká se především emocí a vnitřní síly – je přímá úměra mezi nezpracovanými negativními emocemi a velikostí vnitřní síly, tedy o co více emocí, o to méně vnitřní síly.

Klad: centrum síly, silné světlo - vnitřní slunce, ochrana, vitalita, sídlo osobnosti, cit, společenská identifikace, emoční energie, analýza přání a pocitů nižších čaker (psychické trávení), svěžest, radost, vnitřní naplnění, sebepřijetí, plní se přání, schopnost pochopení zrcadlení se ve druhých, uvolněnost, odvaha, poznání všech životních zkušeností, hlubší smysl přání, zpět k všezahrnujícímu řádu

Zápor: náladovost, sebelítost, sympatie, antipatie-hodnocení, nezpracované astrální pole přání a žádosti, tužeb – prosazování své moci, svého názoru, rozmarů, vzdoru, neklid, nespokojenost, nesebeúcta, vlastní nedostatečnost, podrážděnost, tlak, obrana, útok, překážky, iluze ideálu – věčné srovnávání s iluzí dokonalosti, zakázané energie jako agrese, boj, panovačnost, touha po moci, ovládat druhé, řídit svět

Barva: žlutá (vnitřní zralost) až zlatožlutá (moudrost a hloubka poznání)

Element: oheň

Smysl: zrak

Části těla: spodní část zad, dutina břišní, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém

Žláza: slinivka břišní (játra)

 

 

Čištění 12 úrovní třetí čakry podle Evičky Puklové:

 

 1. Pole žluté kvetoucí řepky, splýváme s jeho energií a necháme rotovat v 1. úrovni 3. čakry.
 2. V koupelně před zrcadlem vnímáme, co se nám na sobě fyzicky nelíbí. Dáváme si lásku, nepotřebujeme být dokonalí, ale krásné bytosti, které se cítí dobře – dáváme si lásku a ten pocit sebe a lásky do 2. úrovně.
 3. Hledáme naše největší fyzické přednosti a nedostatky. Energii přednosti přenášíme na místa na těle, kde se nám něco nelíbí. Pocit necháme rotovat s energií žlutého paprsku ve 3. úrovni.
 4. Představíme si sami sebe doma a uvědomujeme si zaběhnutá schémata ze své původní rodiny naší matky a otce, která se uplatňují v naší současné rodině. Konkrétní odevzdáváme trojplamenu (růžový – všeobjímající láska, žlutý - boží moudrost, modrý- boží vůle) – vytvoříme si v bytě táborák, kde spalujeme staré a nepotřebné.
 5. Představíme si naše emoce, když nám někdo něco vytýká – připomínky v rodině či práci, pocity, které prožíváme, posíláme do trojplamene.
 6. Vybavujeme si jakékoli pochybnosti o svém intelektu, kdy se podceňujeme, veškerou nedůvěru v sebe odevzdáváme trojplamenu. Vstupujeme do něj se všemi lidmi, s nimiž máme vztahové problémy a všechny tyto emoce společně odevzdáváme do trojplamene. Obejmeme se a necháme proudit mezi námi lásku- ať už jsou to rodina, přátelé, spolupracovníci, sousedé… Ve 4., 5., 6. úrovni 3. čakry roztočíme energii trojplamene, a pak jen energii bezpodmínečné lásky – prostor zaplňujeme láskou!
 7. Vybavujeme si naši kritičnost, jak moc kritizujeme a posuzujeme své přátele, spolupracovníky, rodinu, ostatní…, stejně tak posuzují oni mne. Pozorujeme na každém zvlášť, čeho se naše kritika nejvíce týká. Každému jednotlivě dáváme absolutní svobodu, aby mohl být sám sebou. Úroveň zaplňujeme láskou k sobě i ostatním.
 8. Co nám nejvíce brání, abychom mohli být sami sebou – být sví. Všechny problémy,které nám brání vkládáme do srdce a vstupujeme tam s nimi do trojplamene - pocitem lásky zaplňujeme úroveň.
 9. Setkáváme se s vnitřním dítětem a projdeme s ním náš všední den - povede nás za ruku a ukáže nám, jak s nadhledem, dobrodružstvím, se smíchem, radostnou přirozeností, spontánností se dají zvládat denní starosti . Dítě je pravdivé! Trojplamen a růžový do úrovně.
 10. Duchovní bytost naší třetí čakry nás vede k prameni naší vnitřní síly – napijeme se, vykoupeme… Co je naše vnitřní síla? Poselství! Láska k sobě do úrovně.
 11. K prameni vnitřní síly přichází vnitřní žena a vnitřní muž – propojení, poselství. V čem je naše vnitřní síla ve spojení jin-jang? Je v naší spontaneitě, to je naše vnitřní dítě! Pocitem porozumění zaplníme úroveň.
 12. K prameni vnitřní síly přichází matka Země a náš duchovní učitel. (Poselství od obou.) Přichází pak i vnitřní žena, muž a dítě – spolu s učitelem a Zemí vytvoří největší možnou harmonii naší vnitřní síly – poselství a harmonický pocit do úrovně.

 

 

Otázky ke 3. čakře vhodné pro meditační stav (mantra RAM) podle Evičky Puklové

 

 1. Mám se rád? Co se mi na sobě nelíbí? Kroky, které je třeba udělat, abych se mohl přijmout.
 2. Jsem upřímný? Překrucuji pravdu, aby mi to vyhovovalo. Čeho se bojím? Strach vložit do srdce a rozpustit v lásce.
 3. Jsem k ostatním kritický? Mám potřebu druhé vinit ze svých neúspěchů? Čeho se bojím dotknout tím, že viním druhé? Je jednodušší vše „hodit“ na druhé, než sám řešit…
 4. Když něco udělám, k něčemu se chystám, potřebuji souhlas ostatních?
 5. Mám strach se starat sám o sebe? O svou existenci? Proč?
 6. Mám strach z odpovědnosti sám za sebe? Potřebuji být nepostradatelný?
 7. Měl jsem vztah k člověku, kterého jsem nemiloval a připadalo mi to lepší, než být sám?
 8. Dokážu se rozhodnout pro změny? Uskutečnit je?

 

 

Poselství mé třetí čakry pro nás o nás

6. září 2003 –re-

 

„Jsem samostatná tvořivá bytost, která má právě v tomto životě jedinečnou možnost posunout svou duši na cestě k jednotě, což je konečný cíl mé poutě, který jsem si sama jako duše zvolila.

Nebojím se tady a teď, protože jedině tak mohu prožívat a ne přežívat! Jedině zkouškami a překážkami (jsou vždy vyvažovány obrovským množstvím lásky z univerza), mohu dojít svému cíli.

Je to zásadní důvod, proč se zbavuji všech strachů, které mi brzdí, a které už nepotřebuji, protože je absurdní sama sobě bránit postupu na své vlastní cestě.“

 

Karta k poselství: „Strach je energie, která poškozuje, uzavírá, skrývá, hromadí a omezuje.“ (Hovory s Bohem)

 

Vyhledávání