Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi 35. Duchovní mise na pomoc Matce Zemi - Bolívie a Peru
35. Duchovní mise na pomoc Matce Zemi - Bolívie a Peru PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Neděle, 03 Leden 2016 00:00

Je to jako včera, když se naši přátelé vrátili se svými bohatými zážitky z 34. Duchovní mise, na Ukrajinu. Čas kvapí, je vlastně stále rychlejší a je dnes již je před námi lehce jubilejní, 35. Duchovní mise na pomoc Matce Zemi, která její účastníky zavede na jihoamerický kontinent, do Peru a Bolívie.

Mise se bude konat ve dnech 2. - 23.4. 2014 a čekají nás, z toho věcného, turistického pohledu jednak Amazonské pralesy, Indiáni Altiplana, Setkání s ayahuskou a pochopitelně také nelze vynechat pozůstatky incké říše. A jelikož jak je dlouhodobě známo má mise duchovní obsah, tak účastníky také čekají specifické meditace, které připraví a vede iniciátorka misí, lektorka a léčitelka, Eva Puklová.

Duchovní mise - Bolívie a Peru - 2.-23.4. 2016

1.den
Praha – Santa Cruz (Bolívíe). Odlet z Prahy, Mnichova či Berlína, podle toho, jak bude nejvýhodnejší. Cenový rozdíl bývá i okolo 10.000Kč.  V případě Mnichova či Berlína odjezd najatým mikrobusem z Prahy hlav. nádraž okolo 13.h.í (cca 4h jízdy) typicky odlet v 19.30h přes Madrid do Santa Cruz. V případš odletu z Prahy odlet ve 20.30h, přílet do Santa Cruz ve 13h (nejevnější lety jsou přes USA), přílet okolo 6.ráno druhého dne.


2.den
Santa Cruz – San Javier (a zpět). Místo speciální meditace.
Nejstarší misijní centrum bývalé jezuitské říše v centru Jižní Ameriky. Speciální meditace.
2x 250km / 3-4h najatým či linkovým autobusem (podle celk.počtu účastníků).

3.den
Santa Cruz, moderní, nyní již největší město Bolívie (1,6 mil.obyv.)

4.den
Santa Cruz - Cochabamba 476km,  nočním nebo denním busem 8h (lze i nočním busem – ušetřit čas).
Samaipata Možnost odbočky a zastávky v Samaipatě, nejzazší incké výspě na okraji Amazonie, příp.v NP Amboró. Obřadní a astronomické centrum se zvláštními symboly.

 

5.den
Cochabamba; prohlídka města, socha Krista Redentore jako v Riu.

5/6.den
Přejezd nočním busem do Potosí a k Ocho del Inca. 522km / 9h. Speciální meditace. Nadmořská výška dosahuje až 4.000m.

6.den
Ocho del Inca (Inkovo oko), koupání v kruhovém termálním jezeře, výlety do okolí, Ďáblova soutěska.

7.den
Potosí, barokní město, stříbrný kopec Cerro Rico s nejvěšími středověkými doly Ameriky.

7.-8.den
Noční přejezd do La Pazu (lze i přes den). 535km, 9h busem.

8.-9.den
La Paz Coroico, 97km/2h bud po nové asfaltové silnici, nebo po známé silnici smrti Ruta del Muerte (výlet na několik hodin).

 

10.den
Pokračování do Rurrenabaque typickou amazonskou silnicí, 300km/12h, možné problémy se sjízdností (prosinec – březen je v oblasti období dešťů).

11.-13. den .
Okoli Rurre tropická džungle,

 

setkání s ayahuaskou, speciální meditace. Letecky do La Pazu.

14. den
La Paz a okolí – tržiště čarodějnic, příp. kaňon Palca, Měsíční údolí.15.den
do Tiwanaku (odjezd časně ráno, nejpozději v 7h), brána Slunce a ruiny nejvýznamnější předincké civilizace celé Ameriky. 75km /2h autobusem/minibusem. Odpoledne odjezd na peruánskou hranici a do Puna (2-3h cesty).

 


Jezero Titicaca16.den
Puno, výlet po jezeře Titicaca na tradiční rákosové ostrovy, noční odjezd do Cuzca (386km / 7h + příp. zastávky), nejlépe odpolední či noční bus.

 

17.den
Cuzco, centrum incké říše. Coricancha, Sacsayhuaman.


18.-19.den
Cesta na Machu Picchu, přístup přes sedlo Abra Malaga (4320mnm) a Santa Terezu (výborné termální prameny a koupaliště), zajímavější, levněší, ale náročnější cesta.

Návrat do Ollantaytamba, obří incká pevnost.

20.-21.den
zpět do Cuzca, Cuzco a okolí. …

22.-23. den
Odlet do Mnichova (či Prahy) ve 13h nebo 18h, přílet do Mnichova v obou případech okolo 19.h večer dalšího dne, odjezd mikrobusem do ČR (příjezd někdy okolo půlnoci).

Cena
71.500 Kč s odletem z Mnichova
(příp. cena s odletem z Prahy při stávajících cenách letenek cca 80.000 Kč – může se snížit)

V ceně:
Letenka tam a zpět vč. dopravy najatým mikrobusem do Mnichova a zpět.
Místní letenka do La Pazu, nájemní či linková autobusová doprava (podle počtu účastníků) po trase.
Vlak Machu Picchu – Ollantaytambo.
Ubytování typicky ve 2-3-lůžkovém pokoji nebo 4-lůžkovém apartmánu, většinou se snídaní (ne ale vždy).
Pobyt v Rurre s ayahuaskou, vč. celodenní stravy.

Cena hlavní letenky záleží dost na včasném přihlášení. Cena letenky je nejnižší, pokud je zakoupena nevratně a co nejdříve. Dodatečně lze na takovéto letence změnit pouze datum odletu, nelze ji však vrátit ani změnit jméno. Cena byla kalkulována s ohledem na co nejnižší možné náklady a bývá dostupná 2-3 a více měsíců před odletem.

V ceně nejsou
Různé fakultativní výlety
Vstupné do turistických objektů
Strava kromě poskytované hotelem
Zdravotní pojištění a pojištění storna

Přihlášky
Bolívie Peru 2016-přihláška na misi.doc

Přihláška je platná pouze se složenou zálohou.
Ohledně přihlášek kontaktujte Míňu Noskovou 777 214 872, v případě potřeby.
POZNÁMKA: V době od 5.1. 2016 do 20.1. 2016 je Míňa Nosková soukromě v zahraničí.
 
Přihlášku s příslušnou zálohou (35.000 Kč+-příplatky a slevy) zašlete 3 měsíce před odletem, do 20.1./15.2.2015.

Styl mise
Rádi bychom umožnili účast na misi co nejširšímu okruhu zájemců.

Neobjednáváme proto cestu u cestovní kanceláře, ale jdeme levnější cestou - objednáváme průvodce a organizátora v jedné osobě  - pana Svobodu, který zajišťuje všechno potřebné.
Služby jsou voleny ekonomicky, kde je to rozumně možné: levnější ubytování po 3-4 osobách na pokoj, linková autobusová přeprava místo letecké.

Smlouva je uzavřena na průvodcovskou činnost – v rámci průvodcovské a organizační činnosti zajistí požadované služby, ne však jako komplet, ale jako objednavatel jednotlivých požadovaných služeb.  Cesta se vám tak výrazně zlevní (o 20%, možná i 30% oproti obdobné ceně cestovky), na druhé straně nedává záruky cestovky na celý zájezd. Ručí za průvodcovské a organizační zvládnutí zájezdu, ne za jednotlivé nakupované služby (za ty ručí jejich provozovatel) ani za problémy typu výbuch islandské sopky, zpoždění letadla, náhlá změna kursu dolaru apod.

Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Pro přesuny budeme užívat kombinovanou dopravu,  pronajatá vozidla, místní dopravní prostředky, letadla a trajekt. 

Mise má část meditační, kterou zajišťuje Eva Puklová, a turistickou, kterou zajišťuje Ing. Vladimír Svoboda.

Hlavním úkolem organizátora a průvodce tohoto zájezdu není přednášet Vám podrobně historii indiánských obyvatel ani jednotlivých pamětihodností, ale zorganizovat cestu tak, aby bylo co nejméně časových ztrát, aby jste se vždy dostali, kam je třeba a nezabloudili, sjednávat noclehy a dopravu a radit Vám, jak zemi nejlépe poznat. Organizátor zajišťuje veškeré zázemí a řeší jakékoliv nenadálé příhody. Má samozřejmě značné všeobecné znalosti z místopisu, dějin a reálií navštěvovaných oblastí, ne ovšem na úrovni specialistů na jednotlivé obory a lokality.

Předností ing. Svobody je umění pružně reagovat na aktuální situace a maximálně využít programového času účastníků.  Očekává určitou spolupráci a samostatnost účastníků, zato nabízí maximum nevšedních zážitků a minimum neefektivně stráveného času.

Pasy a víza
K účasti na zájezdu potřebujete cestovní pas (nejlépe biometrický) platný nejméně dalších 6 měsíců.
Pro turistický vstup do navštívených zemí není nutné vízum.

Pojištění
Pojištění není v ceně. Můžete si objednat pojištění storna letenky (okolo 500 Kč), pojištění cesty (zdravotní a další) nebo si je zajistit sami. V případě zájmu budu informovat o aktuální nabídce.

Klimatické poměry
Trasa elé mise vede tropickou Jižní Amerikou. Vůbec to neznamená, že nám bude pořád vedro. Velkou část cesty strávíme na Altiplanu, náhorní andské plošině, v nadmořské výši 2.000-4.000 metrů. Zde je kromě nízkého tlaku vzduchu a dýchacích potíží poměrně chladno. Ranní teploty jsou jen málo nad nulou, odpolední bývají mezi 10-25 st.C.

Vzhledem k nadmořské výšce a blízkosti rovníku nás čeká velmi intenzivní UV záření, proti němuž je třeba se chránit.

V tropech se roční období, na něž jsme zvyklí z domu, nerozlišují, zima a léto zde neexistuje, teplo je stále a slunko je po celý rok téměř v nadhlavníku. Denní kolísání teplot (ráno – odpoledne) je větší než roční (léto – zima). V některých oblastech je v průběhu roku výrazné kolísání srážek – tzv. deštivé a suché období.
Deštivější období je v Amazonii do prosince do března, v Altiplanu až do dubna.

Jazyk
Naprostá většina obyvatel Argentiny, Uruguaye a Paraguaye mluví pouze španělsky, v Brazílii portugalsky. Anglicky se dorozumíte pouze s vybranými průvodci, v lepších hotelích, na letišti atd.

Kontakty
Ing. Vladimír Svoboda, tel.732 606 267, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Marie Nosková (Míňa) tel. 777 214 872, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Vyhledávání