Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi 36. mise na pomoc Matce Zemi - VELKÝ OKRUH ČÍNOU
36. mise na pomoc Matce Zemi - VELKÝ OKRUH ČÍNOU PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Neděle, 03 Červenec 2016 09:09

                                    VELKÝ OKRUH ČÍNOU - 1. - 15.10.2016
01.10.2016, den 1

Dopoledne odjezd autobusem z Prahy do Vídně na letiště
17:40 odlet přímým letem do Pekingu

alt

 

Peking – hlavní město Číny leží na jejím severovýchodě přibližně 150 km od pobřeží. Pochajského zálivu. Počet jeho obyvatel je ve srovnání s celou Českou republikou téměř dvojnásobný, v roce 2011 to bylo vice než 19 milionů. Peking má status provincie a spadá přímo pod centrální vládu. V roce 2008 se zde konaly letní Olmpijské hry díky nimž byl Peking z velké části přebudová, vznikly nové trasy metra a rozsáhlé sportovní areály.

02.10.2016, den 2

09:15 přílet do Pekingu, transfer do hotelu, okamžité ubytování (dle volné kapacity hotelu) a krátký odpočinek.
Odpoledne prohlídka chrámu Younghe Lama, známého take jako Palác míru a harmonie a Letního paláce, který byl vybudován jako letní sídlo pro císaře dynastie Quing před vice než 800 lety. Palác leží v nádherném parku, který je největší v Pekingu. Celý areál byl pro svou historickou hodnotu v roce 1998 zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.

Návštěva místního obchodu s čajem, večeře, nocleh.

03.10.2016, den 3

Snídaně v hotelu.
Návštěva náměstí Nebeského klidu- největšího náměstí na světě, které bylo svědkem mnoha historických událostí a Zakázaného města (UNESCO) - sídla 24 císařů dynastií Ming a Qing. Tento ohromný palácový komplex je největším svého druhu na světě, rozkládá se na ploše 74 hektarů a má tvar obdélníku o rozměrech téměř 1 km x 750 metrů. Podél Zakázaného města se táhne desetimetrová zeď s obrannými věžemi a široký vodní příkop, který palác odděloval od ostatních částí města.

alt

Odpoledne prohlídka nejstarší části města staromódní rikšou, kdy nahlédnete do tradičního čínského životního stylu.
Poslední zastávkou tohoto dne bude Chrám Nebes, kde se čínští císaři modlili za dobrou úrodu a štěstí. Společně se Zakázaným městem patří k nejnavštěvovanějším památkám v Pekingu a od roku 1998 je na seznamu UNESCO.

alt

Během prohlídky navštívíte místní obchůdek se sladkovodními perlami, večeře, nocleh.

04.10.2016, den 4

Snídaně v hotelu.
Výlet k nejslavnější čínské památce - Velké Čínské zdi (UNESCO), která sloužila jako ochrana i vstupní brána. Tato gigantická stavba, jež bývá označována za osmí div světa, se táhne v ohromující délce cca 6000 km. V roce 2009 čínské úřady ohlásily že našli dosud neznámé zbytky čínské zdi. Dnes má tedy zeď celkem 8851 km. Velká čínská zeď prochází hlubokými lesy, písčitými pouštěmi i horským terénem.
Kdysi byla považována za jediné lidské dílo, které lze rozeznat z povrchu Měsíce. Přestože je toto tvrzení dávno vyvráceno, zůstává Velká čínská zeď největší stavbou všech dob.

alt

Na zpáteční cestě do města uvidíte olympijský stadion, přezdívaný Ptačí Hnízdo a Národní plavecké centrum, také známé jako Vodní kostka.
V podvečer odjezd rychlovlakem do Luo-yangu, transfer do hotelu, nocleh.

05.10.2016, den 5

Snídaně v hotelu.
Luo-yang. Výlet k jeskynímu komplexu Lung-men (Longman Gorttos - UNESCO), který patří mezi tři nejdůležitější budhistické jeskyně v Číně. Podle Longmen Caves Research Institutu, zde nalezneme 2345 jeskyní a výklenků, které jsou soustředěny na přibližně kilometru dlouhém úseku na pravém břehu řeky Ji /Yi/. Dále více než 3600 kamenných desek posetých nápisy nevyčíslitelné hodnoty, jež se vztahují k historii starověké Číny, 43 pagod a přes 100 000 zpodobněnin Buddhy velkých od 2,5 cm do více než 17 m. 30% jeskyní se datuje do období dynastie Severní Wei, 60% do dynastie Tang a zbytek do ostatních období.

Návštěva chrámu Bíleho Koně – kolébky čínského budhismu, který byl založen v roce 68 n.l. a je tak nejstarším budhistickým chrámem v Číně. Dle dávné legendy se císaři Mingovi z dynastie Chan (28–75 n. l.) jednoho dne zdál sen o zářivém bohu vznášejícím se ve vzduchu. Když se od jednoho ze svých rádců dozvěděl, že jde o Buddhu, vyslal do Indie posly, kteří se vrátili se dvěma mnichy a buddhistickými texty, jež dovezli na hřbetech dvou bílých koní. Císař dal na počest mnichů postavit svatyni a pojmenoval ji Pchaj-ma-saj, chrám Bílého koně. Odtud se buddhismus postupně rozšířil po celé Číně. Večeře, nocleh.

06.10.2016, den 6

Snídaně v hotelu.

Transfer na nádraží, odjezd rychlovlakem z Luo-yangu do Si-anu (Xian). Po příjezdu transfer do hotelu.
Prohlídka města s návštěvou muslinské “Snack” ulice, která je plná lákavých lahůdek, kterým nikdo nedokáže odolat. Návštěva Velké mešity, kde se snoubí prvky tradičních islámských stylů s prvky typické čísnké architektury.
Následně zamíříte do Pagody Divoké husy z období dynastie Tang. Tato sedmipatrová pagoda byla postavena v roce 652 n.l., a množství učenců zde překládalo budhistické sútry přivezené z Indie. Pagoda je považována za svaté místo a je tak významným poutním místem. Večeře, nocleh.

07.10.2016, den 7

Snídaně v hotelu.
Dnešní výlet vás zavede do muzea terakotových válečníků a koní (UNESCO), jednoho z největších archeologických objevů na světě. Více než 6000 terakotových válečníků, lukostřelců, pěšáků a koní s bronzovými vozy v životní velikosti mlčky hlídá hrob prvního čínského císaře již více než 2200 let.

alt

Následně návštěva místní keramické továrny, kde se dozvíte, jak se terakotoví válečníci vyráběli.
Večeře, transfer na letiště, přelet z Si-anu do Tiou-čaj-kou (Jiuzhaigou), po příletu transfer do hotelu, nocleh.

08.10.2016, den 8

Snídaně v hotelu.
Výlet do přírodního parku Huanglong (UNESCO), kterému se také říká "pohádkový svět na Zemi". Leží na severozápadě provincie S´čchuan a je lemováno zasněženými horskými vrcholky s nejvýchodnějším z čínských ledovců. Kromě krásné horské krajiny Vás zaujmou efektní vápencové útvary, jezírka, vodopády a termální prameny.

alt

V této oblasti žije několik druhů ohrožených zvířat včetně pand a tuponosých S´čchuanských zlatých opic.
Večeře.

09.10.2016, den 9

Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do údolí Tiou-čaj-kou (Jiuzhaigou)
Ťiou-čaj-kou je přírodní rezervace v čínské provincii S’-čchuan. Rozsáhlé údolí zaujímá plochu několika stovek čtverečních kilometrů. Řeka, která v údolím protéká, na mnoha místech vytváří vodopády a různá jezírka, které přitahují turisty z celého světa. Pro svou jedinečnost byla lokalita v roce 1992 zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO.
Transfer na letiště, přelet večerním letem do Chengdu, ubytování, nocleh.

10.10.2016, den 10

Snídaně v hotelu.
Transfer na letiště, přelet do Lijiangu. Po příletu návštěva starého města Lijiang (UNESCO), nejlépe dochovaného starobylého města v Číně a známého kulturou etnika Naxi.
Večeře, ubytování, nocleh.

11.10.2016, den 11

Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do Sněžných hor Nefritového draka. Cesta lanovkou na “Jačí louku” s překrásným výhledem na blízké Sněžné hory pokryté ledovcem. Procházka k řece Baishui (řeká bílé vody) a následně návštěva jezera Černého Draka.
Návrat do Lijiangu, večeře, nocleh.

12.10.2016, den 12

Snídaně v hotelu.
Výlet do Soutěsky skákajícího tygra. Pojedete podél řeky Zlatých písků, která je počátkem mocné Yangtze. Naskytne se Vám pohled na velkolepé zákruty řeky Jang, která si prořezává cestu horami, mění svůj tok a dělá 90 stupňové zatáčky.

alt

Předpokládá se, že soutěska skákajícího tygra je nejhlubším nebo jedním z nejhlubších údolí na světě. Během túry údolím budete ohromeni ostrými útesy i řevem rychle se řítící vody.
Návrat do Lijiangu, večeře, transfer na letiště, noční odlet do Šanghaje, po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
Šanghaj - je s více než 20 miliony obyvatel nejlidnatější město Číny a významné hospodářské centrum této země. Rozkládá se při ústí řeky Jang-c’-ťiang do Východočínského moře a od roku 2004 vystřídalo s ročním obratem nákladu 380 milionů tun Rotterdam na pozici největšího kontejnerového přístavu světa. Šanghaj náleží mezi čtveřici měst se zvláštním statutem, která jsou v rámci ČLR postavena na roveň provinciím.

alt

13.10.2016, den 13

Snídaně v hotelu.
Celodenní prohlídka začíná v “Zahradě radosti” (UNESCO), založené v době vlády dynastie Ming, která leží v samém srdci města. Projdete se bludištěm uliček starého centra města a navštívíte Šanghajské muzeum které se pyšní kolekcí 120 000 exponátů mezi nimiž se nachází ty nejvzácnější čínské starověké poklady.
Pak zamiřte do městečka Božího chrámu (Chenghuangmiao), dnes také známého jako Yu Garden Market, kde několik set let staré obchůdky nabízejí výrobky tradičního umění a řemesel. Samozřejmě se projdete po rušném nábřeží Bund, kde se mísí klasická evropská koloniální architektura s novými mrakodrapy.
Návštěva místní továrny na výrobu hedvábí, kde se dozvíte, jak se v minulosti vyrábělo a místní čtvrti Xintiandi.
Večeře.

 

14.10.2016, den 14
Přejezd do Zhouzhuang, malebného vodního městečka, které bývá pro svou mystické vodní kouzlo nazývání "Benátky Orientu”. Návrat do Šanghaje, nocleh.

alt

alt

Večeře.

15.10.2016, den 15
Transfer na letiště, 10:50 odlet ze Šanghaje přímým letem. Přílet do Vídně 16:10, odjezd autobusem do Prahy, příjezd ve večerních hodinách.

Ceny:
10 platících +1 osoba zdarma 89.500 CZK/osoba (v případě sloluúčasti 30.000 CZK, bez spoluúčasti cena za osobu 92.500 CZK.)

15 platících +1 osoba zdarma 79.900 CZK/osoba (v případě sloluúčasti 30.000 CZK, bez spoluúčasti cena za osobu 81.900 CZK.)

20 platících +1 osoba zdarma 79.300 CZK/osoba

25 platících + 1 osoba zdarma 78.800 CZK/osoba

30 platících + 1 osoba zdarma 77.200 CZK/osoba

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka na přímé lety Vídeň – Peking, Šanghaj – Vídeň v ekonomické třídě. POZOR!!! V kalkulaci je počítáno s aktuální cenou letenky cca 14.000 CZK včetně poplatků. Čím blíže k odletu bude, tím bude cena letenek stoupat. Rozdíl v ceně bude přiúčtován k ceně zájezdu. Doporučujeme přihlásit se co nejdříve!!!

 • Zpáteční jízdenka na autobus Praha – Vídeň – Praha

 • 14x ubytování ve 2 a 3-lůžkových pokojích v hotelích 3*

 • 14x snídaně

 • 11 x večeře

 • Letenky v ekonomické třídě na místní přelety Xian – Jiuzhaigou, Jiuzhaigou- Chengdu, Chengdu – Lijian a Lijian – Shanghai

 • Jízdenky s místenkami (2. třída) do rychlovlaků Beijing – Luoyang a Luoyang – Xian

 • Vstupenky dle programu, pokud není uvedeno jinak (viz. V ceně není zahrnuto) a místní poplatky

 • Projížďka rikšou po Pekingu

 • Lanovka na Jačí louku

 • Transfery dle program

 • Služby místních a česky mluvícího průvodce od CK

 • Pojištění CK pro případ úpadku.

 • Lahev minerální vody na osobu a den.

V ceně není zahrnuto:

 • Čínské vízum (1840 CZK)

 • Cestovní pojištění případně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci

 • Lanovka na Čínskou zeď (16USD)

 • Lanovka v přírodním parku Huanlong (24 USD)

 • Spropitné pro řidiče a místní průvodce (doporučená výše: 1 USD pro řidiče za osobu a den, 2 USD pro místního průvodce za osobu a den)

 • Osobní výdaje a jakékoliv doplňkové služby neuvedené jako zahrnuté v ceně.

Termín pro podání přihlášek je do 15.08.2016. Do tohoto termínu je splatná celá cena!!!
Pozdější přihlášení bude možné jen na základě poptání další kapacity a nemusí být akceptováno!

Přihlášku si stáhněteZDE. Po vyplnění ji zašlete neprodleně na zadanou adresu.

V případě, že budete mít zájem o předjednané pojištění od pojišťovny AIG, ZDE si můžete stáhnout podmínky

 

Vyhledávání