Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Novoluní v Rybách, 6. března 2019 Prožíváme skutečnost? Prožíváme skutečnost?
Veronika Navrátilová - Novoluní v Rybách, 6. března 2019 Prožíváme skutečnost? Prožíváme skutečnost? PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Úterý, 05 Březen 2019 23:25

Milí přátelé, středeční novoluní se odehraje na 16. stupni znamení Ryb v konjunkci s Neptunem a v celku harmonicky aspektované.

Ryby jsou posledním znamením kruhu. Značí ukončení cyklu a vstup do cyklu nového, spolu s příchodem jara.  Než se vrhneme do ohnivé energie jara, se vstupem Slunce do Berana, měli bychom se zeptat sami sebe, s čím už tam vstoupit nechceme, uzavřít všechny nedokončené epizody a úkoly. K tomu nám slouží neptunské novoluní a čas do dalšího novoluní v Beranu 5. dubna 2019.

V této době nejsme tak strukturovaní, události se nedějí podle našeho naplánování. Ryby nám lehce vyklouznou z rukou a zrovna tak, když od nás něco odchází nebo se s námi míjí, nechme to jít.Energie Ryb nás učí vnímat nepolapitelnost života, věčné změny. A tím nás pochopitelně nutí žít jen přítomností, jen ta je uchopitelná. Přijímat neplánované.

Je možnost vnímat skutečnost bez osobních filtrů, se kterými se rodíme a jiné si natahujeme během života. Je to možné díky schopnosti, kterou nazýváme pozornost – zaměření se na daný jev a jeho uvědomění. Je tu však jeden rozdíl, jenž se liší od pozornosti, kterou používáme ve většině případů. Většinou si vše vztahujeme k sobě, tedy k hodnotiteli. Vědomou pozorností se učíme pozorování očistit, oprostit, vnímat bez hodnocení, vztahování. To je ta pravá pozornost a prožití přítomného okamžiku, který je dnes skloňován ve všech pádech.

Tomuto typu pozornosti se v buddhismu říká sati, a odtud čerpáme o tomto jevu veškeré znalosti, i když často bez uvedení zdroje.

Dosažení tohoto stavu není tak snadné a pěstuje se postupně. Je velice snadné vnímat takto vnější pozitivní a krásné jevy, Sluncem zalitý strom, květinu, ticho a klid přírody. Tato pozornost platí zrovna tak směrem dovnitř. Zde však začíná problém. Uvnitř totiž jedou vžité způsoby jednání a reagování, které nám nezřídka přináší nepříjemné pocity a zkreslení pravé skutečnosti. Tento druh pozornosti v přítomném okamžiku se ničemu nevyhýbá, naopak, jde proti naší tendenci držet se příjemného a vyhýbat se nepříjemnému. Ti z vás, kteří se se mnou vídáte v pravidelných sezeních při práci na rozklíčování různých vnitřních uzlíků, temných jeskyní a vnitřních slepenců víte, co taková práce obnáší. Je to povídání na dlouho, a hlavně práce na celý život. Čtení knih a víkendový kurz nestačí.

Učíme se poznávat, co je sen a co realita. Protože všechno, co je vnímáno našimi filtry je sen, iluze. Kde ve svém životě hrajeme nepravdivé hry, kde lžeme okolí a také kde lžeme sobě.

Merkur je také v Rybách a den před novoluním se stává retrográdním až téměř do konce března. Tady vidíte, kolik silné neptunské energie má středeční novoluní. Vyzývá nás k laskavé a soucitné mluvě s okolím a se sebou samým. A zase zažíváme dvě tváře laskavosti. Laskavost hraná, vypočítavá a účelová, a naopak laskavost pravá, tryskající z lásky v našem nitru, kterou tam všichni někde máme. Jste sami sebou, když jste milí, nebo hrajete něco, co se očekává a oceňuje? Pozorujte s největším pochopením všechny své masky.

Během novoluní se toho děje na obloze opravdu hodně. Uran přechází ze znamení Berana definitivně do Býka (viz starší článek). Každopádně pár postřehů o této veledůležité změně je ve fázi dalšího rozepsaného článku.

Rybí nálada není umírněná nebo zdrženlivá. Vládne obrovské škále nálad. Moře života je zároveň mořem emocionality. Pohybuje se od alkoholismu po náboženskou askezi, od promiskuity po ášramy, od užívání drog k odvykacím kůrám.

V závěrečné fázi naší cesty k Bohu (Ryby) se musíme ještě naučit podvolit jeho vůli. Ale to je fáze, kdy máme zvládnuté všechny předešlé polohy. Už umíme rozlišovat, kde je vůle Boha a kde se podřizujeme druhým lidem a absurditě vnějšího světa. Už nejsme rohožkou před domem, ale moudrým pozorovatelem bez lhostejnosti.

Drazí přátelé, přeji vám krásně prožité novoluní a celý týden!

Veronika Navrátilová, www.ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

zdroj:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=534278140392532&id=100014310514091

 

Vyhledávání