Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi MIse pro Matku Zemi - KAMBODŽA, VIETNAM A JIŽNÍ KOREA 19. 3. - 11. 4. 2011
MIse pro Matku Zemi - KAMBODŽA, VIETNAM A JIŽNÍ KOREA 19. 3. - 11. 4. 2011 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Lenka   
Pondělí, 23 Srpen 2010 08:45
Seznam článků
MIse pro Matku Zemi - KAMBODŽA, VIETNAM A JIŽNÍ KOREA 19. 3. - 11. 4. 2011
přihláška
Všechny strany
Dvě země jihovýchodní Asie, bývalé Francouzské Indočíny, země s bohatou dávnou historií a vyspělou kulturou, ne tak vzdálenou tragickou minulostí a pulzující a nadějnou přítomností.
Úchvatný chrámový komplex Angkor, jedinečná památka UNESCO. Připomínky vietnamské války i nejkrutější genocidy Pol Pota. Majestátní Mekong, atraktivní tropické pláže, rýžová pole, čajové i kávové plantáže. Země s neobvykle pevnými vazbami k naší zemi - Kambodžský král i desetitisíce Vietnamců stále umí česky.

Okruh po jižní části Korejského poloostrova po zemi, která za posledních 50 let vyrostla ze zaostalé zemědělské končiny ve vyspělou ekonomickou mocnost, jednoho z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul, ale i divukrásná příroda národních parků. Horské scenérie, jeskyně, vodopády i termální lázně. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Sopečný ostrov Jeju, který vás uchvátí svou krásou. Krátery, lávová pole, tunely i pláže…

Program zájezdu:
1.- 2.den: Praha - Saigon.
Let přes Soul do metropole bývalého Jižního Vietnamu (Praha 19:15 - 13:25 Soul 19:10 - 22:20 Saigon).

3.den: Caodai, Cu Chi.
Caodaistický klášter Tay Ninh - centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu, katolictví mezi jehož svatými jsou např. Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě.
Cu chi - síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

4.- 5.den: Saigon - Phnompenh - Siemreap.
Přes hranice Kambodže do hlavního města Phnompenhu: stříbrná pagoda, královský palác, muzeum, nábřeží Mekongu, tržnice. Pro zájemce možnost návštěvy pozůstatků hrůzovlády Rudých Khmerů - vražedná pole, věznice S 21 10 - místo, kde brutálně likvidovali (nejen) kambodžskou inteligenci. Tato místa doporučujeme těm, kteří jsou připraveni na psychicky náročné, negativní ale poznáním obohacující zážitky (srovnatelné s návštěvou Osvětimi, popř. muzea A-bomby v Hirošimě).
Přejezd do západní části Kambodži.

6.- 7.den: Siemreap - Angkor Wat - Phnompenh - Saigon.
Celý den v chrámovém komplexu Angkor, monumentální památce UNESCO a  jednom z nejúchvatnějších míst celého světa - desítky chrámů svádějících zápas s džunglí. Výjezd na slonech na západ slunce nad Angkorem.
Návrat do Phnompenhu a do Vietnamu.

8.- 9.den: Saigon - Da Lat.
Noční jízda přes průsmyk Bao Loc do horského Da Latu (1500 m) - města věčného jara, od dob kolonizace nazývaného "Malá Paříž": symbol města - místní „Eiffelovka“, letní palác císaře Bao Dai, Crazy House - architektonický úlet ve stylu Gaudího, skvostná Dračí pagoda, Údolí lásky, místní tržiště, adrenalinový sjezd „horskou dráhou“ k vodopádu Datanla. Výlet do okolí: vesnice horských kmenů, Sloní vodopád, Usměvavý Buddha, kávové a čajové plantáže, nekonečné skleníky a květinová pole, manufaktura na výrobu hedvábí …
  
10.-12.den: Da Lat - Nha Trang.
Scénickou krajinou Tay Nguyen na vietnamskou riviéru do hlavního přímořského letoviska Nha Trang v zálivu řazeném mezi deset nejkrásnějších na světě: koupání a slunění na vyhlášených plážích, masáže a rybí speciality, hinduistický chrám Po Nagar, pagody. Celodenní lodní výlet (koupání a šnorchlování na plážích a korálových útesech okolních tropických ostrůvků, nezapomenutelné plovoucí bary, mořské akvárium), možnosti dalších výletů - celodenní na Opičí ostrov (vodopád, cirkus, opičí kolonie, krásné pláže…), popř. 4 km jízda lanovkou nad mořem do zábavního parku – „vietnamského Disneylandu“ Vinpearl, koupele v termálech a bahenních lázních nebo výprava po řece do vnitrozemí.

13.-14.den: Nha Trang - Saigon - Soul.
Návrat do Saigonu. Ho Či Minovo Město, dřívější Saigon - město 9 milionů obyvatel a 4 milionů motorek: Palác sjednocení, muzeum války, katedrála, světově unikátní vodní loutkové divadlo, tržnice, české hospůdky…

Ve večerních hodinách přelet do korejské metropole Soulu (Saigon 23:50-06:50 Soul).

15.-17.den: Soul - Jeju.
Přelet na „Korejskou Havaj“ - pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Manjanggul - nejdelší lávový tunel na světě (7 km), vulkanický kráter San´gumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Chongbang - jeden ze dvou v Asii, který padá kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Pokus o výstup na sopku Hallasan - nejvyšší horu Koreje (1950 m).

Přelet zpět na kontinent.

18.-19.den: N.P. Kjongžu, Pohang.
Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii - národní park Kjongžu na východní straně Korejského poloostrova: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Šilla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.
Přístav Pohang na pobřeží Japonského moře: „meditativní“ pláž Goryongpo.

20.-21.den: N.P. Kjongžu - Daegu - Soul.
Daegu - třímilionová metropole korejské medicíny: trh Seomun. Palgongsan P.P.: výstup k „národnímu pokladu“ Gatbawi - soše Buddhy léčitele v 850 m n.m.

Zpět na sever do metropole Soulu.

22.-23.den: Soul.
Prohlídka Soulu: královský palác Kyongbokkung, Modrý dům - sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž - pohled na město z celkové výšky 483 m, muzea aj.

Výlet do demilitarizované zóny (DMZ) na nejostřeji střežené hranici světa: infiltrační tunely, rozdělená vesnice Panmundžom, pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.

24.den: Soul - Praha.
Dopoledne přejezd na letiště, odlet domů (Soul 13:25 - 17:50 Praha).

 
Počasí:


Kambodža: vzduch 31-34 °C
Vietnam: vzduch 30-35 °C (v Dalatu a okolí 22-26 °C), voda 27-29 °C
Korea: vzduch 8-20 °C (v horách chladněji)

Nástupní místo: Praha

Termín: 19. 3. - 11. 4. 2011

Cena v Kč: 79 890,- na osobu, při plánovaném počtu 16 přihlášených osob (při nižším počtu účastníků bude cena na osobu vyšší).

V ceně je: letecká doprava economy třídou Praha-Saigon, Saigon-Soul a Soul-Praha (s Korean Airlines) včetně letištních tax a všech ostatních poplatků, přelet na ostrov Jeju a zpět, veřejná a nájemní doprava ve Vietnamu a v Kambodži (komfortní klimatizované dálkové autobusy na přejezdy na větší vzdálenosti, nájemní mikrobusy a taxi pro program v jednotlivých destinacích a jejich okolí), doprava autobusy a mikrobusy (popř. vlaky) v Korei, výlet s místní CK do DMZ), výlet na slonech v komplexu Angkoru, 1x celodenní lodní výlet v laguně Nha Trangu s obědem a občerstvením, ubytování (hotely, penziony – 2lůžkové pokoje (v Korei obvykle double), víza a jejich vyřízení (Vietnam, Kambodža), 15x snídaně, český průvodce, služby místních CK a místní průvodci dle potřeby, informační materiály, pojištění CK proti krachu a DPH.

Pokud budete mít o zájezd zájem, přihlašte se prosím raději co nejdříve.

Přihlásit se lze i mailem, stačí zaslat následující údaje:

----------------------------------------------------------

PŘIHLÁŠKA

 

Zájezd (číslo a název): Korea, Vietnam, Kambodža – mise s Evou Puklovou

 

Termín zájezdu: 19.3. – 11.4. 2011

Vaše jméno a příjmení:

Adresa:

Telefon:

Rodné číslo:

Další zákazník

(jméno,adr.,RČ):

Váš E-mail:

Poznámky: Průvodce zájezdu: Karel Starý

Kopii objednávky prosím zasílejte na Marii Noskovou: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , která vám také poskytne veškeré informace. /tel. 777 214872/ 

Cestovní kancelář Nomád
Smetanova 34
591 01 Žďár nad Sázavou
tel : 566 627 262 
fax : 566 623 642
email : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.nomad.cz


MOŽNOSTI ZDRAVOTNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ A POJIŠTĚNÍ PROTI STORNU:

ZDRAVOTNÍ PŘIPOJIŠTENÍ: ZA CENU 300 Kč na celý zájezd*
Jde o základní pojištění MINI od Generali Pojišťovny a.s. Toto pojištění zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše: 1 700 000,-Kč v zahraničí, se zajištěním nepřetržité asistenční služby, lékařského ošetření, hospitalizace a nákladů léčení při pobytu v nemocnici, ošetření zubů do výše 10 000 Kč, přivolání opatrovníka do výše 50 000 Kč, včetně repatriace. Přesné podmínky, postup uplatnění události atd. najedete na: www.generali.cz nebo na www.nomad.cz/pripojisteni. Jak vidno, na rozdíl od oficiálních cen pro běžné klienty pojišťovny, kterým je pojištění MINI nabízeno za 30Kč/den, tj. v našem případě 720 Kč za celý zájezd, Vám ho nabízíme za velmi výhodnou cenu 300 Kč.

Pojištění se nevztahuje na sporty, např. na sjíždění náročných terénů na kole. Pojištění MINI se nevztahuje na horolezectví, vodní sporty, ostatní sporty (jízda na koni, cyklokros, canyoning...), vysokohorskou turistiku a chůzi po náročném terénu (ledovec, firnová pole; nad 3000 m vždy) atd. Proto naše kancelář k základnímu pojištění MINI nabízí připojištění EXKLUZIV za zvýhodněnou cenu 500,-Kč na celou dobu zájezdu pro zájezdy do Evropy a 995,-Kč do ostatních zemí. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1500,-Kč): www.edelweiss.cz !

PŘIPOJIŠTĚNÍ EXKLUZIV: ZA CENU 995 Kč na celý zájezd*

si můžete přikoupit jen spolu se zájezdem s pojištěním MINI.

Připojištění EXKLUZIV zahrnuje navíc:
Úrazové připojištění s plněním v případě trvalých následků úrazu a smrti na následky úrazu do 500 000,-Kč. Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu v zahraničí do 2 050 000,-Kč. Na zdraví do výše 1 000 000,-Kč, na majetku do 1 000 000,-Kč a náhradu za ušlý zisk do 50 000,-Kč.

Pojištění osobních věcí a zavazadel. V případě zpoždění zavazadel na nákup nezbytných věcí do 5 000,-Kč. Limit na jedno zavazadlo je stejně jako na jednu položku 30 000,-Kč. Při poškození či ztrátě zavazadla během přepravy je zákazník povinen nahlásit to neprodleně a sepsat protokol.

Pojištění zrušení zájezdu (storno) do 80% skutečných nákladů max. 30 000,-Kč - nemůžete-li nastoupit cestu z důvodu úrazu, náhlého onemocnění, rizikového těhotenství, úmrtí pojištěného (manžela, manželky, dětí, rodičů). Pojištění rekreačních sportů pro vodní sporty (např. rafting, canyoning) a ostatní sporty (např.vysokohorská turistika do 4999 m, ferraty, sjíždění náročných terénů na kole). Nevztahuje se na provozování rizikových druhů sportů (horolezectví, nad 5000 m, skialpinismus, lyžování mimo vyznačené trasy a další sporty s obdobným rizikem). Pro tyto aktivity doporučujeme členství v Rakouském alpském svazu Alpenverein. Přesné podmínky „připojištění exkluziv“, věková a další omezení, atd. najedete na: www.generali.cz.

 *Pro osoby ve věku 0-69 let. Pro osoby starší 70 let se pojistné zvyšuje o 200%, tzn. trojnásobek pojistného

 

SAMOTNÉ POJIŠTĚNÍ STORNA: ZA CENU 2259 Kč na celý zájezd
POJISTNÉ PODMÍNKY PRO POJIŠTĚNÍ STORNOPOPLATKŮ MONDIAL ASSISTANCE

Přehled pojistného plnění
STORNO
Územní rozsah pojištění                                        Celý svět
Česká republika

Pojištění zrušení cestovní služby
(cesta, zájezd, letenka, jízdenka, ubytování apod.)

Limit na pojištěného a pojistnou událost
(výše pojistné částky je uvedena v pojistné smlouvě)                               250 000 Kč

Spoluúčast (%) ze stornopoplatků a pojistnou událost                             
 
20% bez nutnosti hospitalizace
- vážné akutní onemocnění nebo úraz pojištěného, osoby blízké nebo osoby, která pojištěného doprovází

10% vyžadující upoutání na lůžko nebo hospitalizaci
- vážné akutní onemocnění nebo úraz pojištěného, osoby blízké nebo osoby, která pojištěného doprovází
 
další příčiny
- úmrtí pojištěného, osoby jemu blízké nebo osoby, která pojištěného doprovází
- značná škoda na majetku pojištěného nebo osoby, která pojištěného doprovází
- těhotenství pojištěné
- nečekaná výpověď z pracovního poměru
- podání žádosti o rozvod ze strany manžela/manželky pojištěného

Při ceně zájezdu 79 890,- Kč by klient
, který zruší účast na zájezdu v době, kdy už je pod 100% stornem, by tedy v případě uzavření storno pojištění a v případě, že by splňoval podmínky naplnění smlouvy zaplatil celkem 2259 Kč za uzavření pojištění + dalších 8059 Kč (10%) nebo 16 118 Kč (20%) za spluúčast (dle příčiny storna). 

Vyhledávání