Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi Mise pro Matku Zemi - západ USA a Hawai 4.5.-31.5. 2012
Mise pro Matku Zemi - západ USA a Hawai 4.5.-31.5. 2012 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Úterý, 27 Prosinec 2011 14:50

MIlí přátelé,

před nedávnem, počátkem září jsme uveřejnili předběžné informace k připravované duchovní misi pro pomoc Matce Zemi směřované tentokrát na západ USA a následně s přeletem na Havaj. Předkládáme Vám nyní definitivní verzi této mise, tak jak byla připravená Evičkou i naším panem průvodcem, p. Svobodou a byly také zohledněny informace od havajské šamanky. Oproti původnímu návrhu je o 4 dny delší a umožňuje se i misi rozdělit a zúčastnit se i jen některé části.

Mise USA+ Havaj 

4.5.-31.5. (28 dní), 88.000 Kč

 

Nemáte-li dostatek času nebo peněz, můžete se zúčastnit alespoň části z celé mise. Obě části mohou být plnohodnotnou cestou.

Zkrácená Mise Západ USA
4.5.-22.5.2012 (19 dní), 52.000 Kč 

 
hava 1
 
Před 200 lety se po celém Divokém západě proháněly nesčetné indiánské kmeny, jež do té doby většinou neviděly bělocha. Před 100 lety bílý člověk nezkrotné indiány zahnal do rezervací. Dnes jsou indiáni hosty ve vlastní zemi a jen obtížně uchovávají dědictví svých předků. Mimořádné seskupení ojedinělých přírodních krás přitahuje turisty již více než 100 let. I my se necháme strhnout sílou zdejší přírody a duchovním odkazem původních obyvatel.
 
 

Zkrácená Mise Havaj

20.5.-31.5. (12 dní) 59.000 Kč 

 
Magické vulkány uprostřed oceánu, pohádkově černé i zlaté pláže, pozůstatky tradiční polynéské kultury, místo nešťastného konce Jamese Cooka rukou kanibalů.
 
 

 PROGRAM

1.den
Praha letiště, odlet pravděpodobně v pátek 7:00h do San Franciska (přestup v Amsterodamu?). San Francisko. Přílet, krátká prohlídka San Franciska, Golden Gate Bridge, odjezd do Sacramenta, nocleh.
2.den
Hlavně přejezdový den (600 mil).Po cestě obří kráterové jezero Lake Tahoe, jedno z nejkrásnějších jezer USA. Carson City, město hříchu a hazardu, nákupní , příp. jídelní zastávka. Nocleh Twin Falls (pravděpodobně pozdní příjezd). 

 
3. den
Příjezd do NP Yellowstone , pěší výlety k Old Faithful, Mammoth Springs, Nocleh Gardiner, za hranicí parku. Nocleh Gardiner, za hranicí parku.
4. den -
Yellowstone Canyon. NP Grand Teton (doslova Velká ňadra). Vyhlídka na hory a jezera ze Signal Point  Zastávka u Jenny Lake, možný výlet lodičkou. Přejezd 200 mil k Salt Lake.5. den -
Velké solné jezero – vykoupeme se na Antilopím ostrově? Salt Lake City. Návštěva hlavního sídla mormonů, residence zakladatele Salt Lake City, Kapitol, Hlavní chrám.
6. den
K elegantním skalním obloukům NP Arches. Landscape Ach (obr.), Double Arch, Delicate Arch, Devills Garden a další bizarní tvary. Nocleh městečko Moab

7. den
Canyonlands (známá Novinová skála, plná indiánských kreseb). Mexican Hat, městečko nazvané podle skály tvaru mexického klobouku.
Filmové Monument Valley. Les stolových hor, průjezd navažskou zemí, indiánské osady. Four corners, bod na hranici 4 států.
8. den
Kaňon Chaco, někdejší magické centrum tajuplné indiánské říše.
9. den
Zkamenělý les s pozůstatky stromů až 10m velkými. Sedona, centrum monumentálních Rudých skal. Williams, rázovité městečko na proslavené silnici „66“.
10. den
Grand Canyon Village. IMAX, obří trojrozměrné kino s působivými záběry Grand Canyonu, příp. helikoptérou do kaňonu. Túra vyhlídkami na hraně Grand Canyonu. Indiánské řemeslné trhy, úchvatná Podkova (Horseshoe Bend), nocleh v Page .
11. den 
Antilopí kaňon, koupání v Lake Powell, přehradě na řece Colorado.
… večer Bryce canyon. Navaho Trail, pěší túra mořem bizarních a neuvěřitelně barvitých věžiček, západ slunce.
12. den
Zion NP, údolí lemované vysokými štíty, v létě možné brodění úžasným kaňonem (někdy až po pás!). Monumentální skalní tvary: - Tři Proroci , Přístaviště andělů (Angels Landing), Plačící skála (Weeping Wall). Přejezd (170 mil) do Las Vegas. Noční metropole, hlavní bulvár zvaný Strip, kasina, umělá námořní bitva, „All you can eat“ (sežer co můžeš).
 
 
13. den
Dantes View, úžasná vyhlídka na Death Valley a okolní hory. Badwater, nejnižší a nejteplejší místo Ameriky. Devills Highway. 240mil na ubytování v San Bernandinu.
 
 
14. den
San Diego, návštěva Sea World,  kde můžeme shlédnout cvičené kosatky a delfíny, tuleně, tučňáky a zažít množství malých dobrodružství. Odpoledne pěší návštěva barvitého mexického městečka Tijuany, levné jídlo a pití, návrat do San Bernandina.
15. den
Los Angeles, historické centrum „Pueblo“. Universal Studios, Hollywood, světoznámé pláže Santa Monica.
16.den
Sequoia NP, Prales obrů (Giant Forest), největší stromy zeměkoule –generál Grant a generál Sherman. Nocleh ve Fresnu.
 
 
 
17. den
NP Yosemite, pěší výlet k vodopádům Yosemite Falls, příp. Vernon a Nevada Falls. Odpoledne přejezd 210 mil do San Franciska, večerní město, přístav, jízda tramvají. Proslulý tektonický zlom San Andreas v blízkosti San Franciska.
Celkem 4700 mil autem.
18. den
Odlet do ČR nebo na Havaj.
19. den
Přílet do Prahy (v případě volby zkrácené mise).
 
 

HAVAJ

 

 

18.-20.den
Oodlet ze San Franciska na magický ostrov Kauai s největší havajskou populací. Tradiční a přírodní kontrast k modernímu Oahu. Pozůstatky havajských svatyní u Kapao, kolosální kaňon Waimea

21.-22. den
Hlavní ostrov Oahu: hektické centrum Havaje. Multietnické Honolulu – běloši, Číňané, Japonci, Polynésané. Neslavně známý Pearl Harbour, Přeplněná pláž Waikiki, Diamond Head.  Celodenní okruh okolo ostrova.

 

23.-24. den
Ostrov Maui. východ slunce z kráteru Haleakala, koupele v kaskádách a bazéncích Oheo Gulch, západ slunce na Big Beach. Srdcervoucí džunglová Hana Hwy.
25.-26. den
Ostrov Hawaii, Big Island s kouřícími sopkami Mauna Loa a Kilauea  a nejvyšší sopkou světa Mauna Kea historické centrum městečka Hilo. Lávové tunely. Kaldera sopky Kilauea. Tradiční hostina luau s tanečky.27.-28. den
San Francisko, pravděpodobně 5-10 hod.  pobyt, možná výlet do města, odlet a přílet do Prahy okolo poledne.

Obrázky přiložené v textu jsou pouze ilustrační, týkají se uvedených lokalit, ale neznamená to nutně, že tyto pohledy spatříte. Pokud je uvidíte, vězte, že skutečnost bývá obvykle méně barvitá než digitální foto.
 
V CENĚ JE
- zpáteční letenka z Prahy do San Franciska, zpáteční letenka na Havaj, okružní letenka po 4 ostrovech vč. tax a poplatků za zavazadlo.

- organizátor, průvodce a profes. řidič v jedné osobě

- doprava po trase vč. příp. mýtného – dle počtu účastníků 15-místný minibus obsazovaný max. 10+1 účastníků, 12-místný minibus max. 9+1 ve voze, 7-místný mikrobusek max. 5+1 ve voze, výjimečně bez batohů 6+1 (jednodenní výlety na Havaji), 5-místné auto (full size) obsazované max. 3+1, bez batohů na jednodenní výlety 4+1. Větší auto řídí průvodce, další auta si řídí řidiči z řad účastníků. Místní hromadná doprava dle potřeby, zvláště na Havaji, ostrov Oahu.

- superekonomické ubytování, většinou v motelích s vlastní sprchou: 4 lidé sdílejí dvě queen beds (=„manželské“ dvojpostele ), v chatičkách, guesthousech, backpackers a hostelích nocujete ve 3-4 , výjimečně až 6-lůžk. pokojích s vlastní nebo společnou sprchou.

Vím, že pro většinu z vás není komfort tím, kvůli čemu tuto cestu absolvujete. Chcete-li si však dopřát trochu životního prostoru, můžete si připlatit ekonomické ubytování (queen bed/dvojpostel budete mít sami pro sebe) + 9.000 Kč/os. (+5.000 Kč ve zkrácených verzích jen USA / jen Havaj)

V ceně není: vše ostatní, co nebylo uvedeno předem, především strava (pokud není v rámci ceny ubytování), vstupné, parkovné auta (pokud převýší částku řádu několika dolarů), povolení ke vstupu do USA, pojištění.

Kapesné: je velmi obtížné dát doporučení, záleží na vašich nárocích a fakultativních akcích. Úplné minimum je cca 15-20 dolarů na den, lépe 30-50 dolarů na den pobytu, tj. na celou cestu 500-1000 USD. Máte-li kreditní kartu, můžete si vzít méně hotových peněz a vybírat si postupně z bankomatů.

Pro cestu do USA je nutný biometrický pas, platný min. 6 měsíců po plánované době opuštění USA, povolení ESTA  ke vstupu do USA (dáme příp. další instrukce jak si je zařídit, je to lehké), a samozřejmě nemít v USA škraloup z nějaké předchozí návštěvy.
 
Přihlášky na misi či na kteroukoliv část zasílejte do 30.1. 2012. S tím, že je potřebné k tomuto termínu (30.1. 2012) také uhradit 1. splátku, kdy je nutné již uhradit letenky na jméno. U pozdějších přihlášek se může již cena lišit v závislosti na možné změně ceny letenky a kursu dolaru. 

K potřebnému vybavení na cestu se vrátíme v dalších pokynech

Přihlášky přijímá a dotazy odpovídá:

Marie (Míňa) Nosková

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tel. 777 214 872

 

 

 

Vyhledávání