Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi 18. duchovní mise na pomoc Matce Zemi - Egypt a Jordánsko (05.10.2007 - 25.10.2007)
18. duchovní mise na pomoc Matce Zemi - Egypt a Jordánsko (05.10.2007 - 25.10.2007) PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Transformace   
Pátek, 05 Říjen 2007 15:47

Destinace: Egypt - kombinovaný zájezd, Jordánsko

Pax:  minimálně 35 osob, aby cena byla zachována

Let:   Praha - Káhira- Praha (Letenky na ČSA pro 35 osob v termínu od 05.10 - 25.10.2007 jsou již potvrzeny)

Termín:         05.10 - 25.10.2007

Ubytování:

Káhira:                                                 ***
Hurghada a Sharm El Sheikh:          ***
Nilská loď:     ****

Stravování:
Hotely:     polopenze
Nilská loď:    plná penze

 

Transfery k dodržení programu:

Letadlo, Autobus s klimatizací, Vlak -sedadlová polohovatelná úprava s klimatizací (hodně se obléci do vlaku, je překlimatizovaný), rychlo-loď Nuweiba – Akaba - Nuweiba


PROGRAM MEDITAČNÍ ZÁJEZD PRO MATKU ZEMI ***


1.den, 05.10, pá
: odlet z ČR cca ve 21:00


2.den, 06.10, so: přílet do Káhiry cca ve 02:30, transfer autobusem do Hurghady, příjezd do Hurghady cca v 10:00, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.


3.den, 07.10, ne: snídaně, volný den u Rudého moře, večeře, nocleh.


4.den, 08.10, po: snídaně, dopoledne volno u Rudého moře, odpoledne výlet jeepy na Safari - výlet do pouště k beduínům a podvečerní meditaci v poušti, večeře, nocleh.


5.den, 09.10, út: snídaně, volný den u Rudého moře, večeře, nocleh.


6.den, 10.10, st: brzy ráno odjezd autobusem do Asuánu, snídaňový balíček, po příjezdu chrám Philae - meditace (meditace cca 40 minut pokud zachováme plnohodnotný výklad chrámu). Ubytování na lodi, večeře, nocleh.


7.den, 11.10, čt: snídaňový balíček, v brzkých ranních hodinách cca 03:30 hod. odjezd do skalní chrámy v Abu Simbel - meditace, návrat na loď, oběd, plavba po Nilu do Kom Ombo, návštěva chrámu v Kom Ombo, pokračování plavby do Edfu. Večeře, nocleh na lodi.


8.den, 12.10, pá: snídaně, poté návštěva chrámu v Edfu (meditace, používáno k I. stupni zasvěcování a čištění), kde navštívíte chrám zasvěcený bohu Horovi. Oběd a odpoledne pokračování plavby po Nilu do Luxoru, večeře, folklórní večírek a nocleh na lodi.


9.den, 13.10, so: snídaně, následuje celodenní prohlídka Luxoru.V dopoledních hodinách navštívíte Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, zastávka u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Po obědě si prohlédnete východní břeh - Karnacký chrám – meditace používáno k 2. stupni zasvěcení, vyhlídka na Luxorský chrám. Ve večerních hodinách transfer vlakem do Káhiry.

 

10.den, 14.10, ne: příjezd do Káhiry, návštěva egyptského muzea, papyrusový
institut, návštěva zlatnické galerie, parfumérie na výrobu olejových esencí, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.


11.den, 15.10, po: po snídani transfer autobusem na Sinaj do Sharm El Sheikh, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.


12.den, 16.10, út:: snídaňový balíček, výlet na Mojžíšovu Horu a Klášter Sv. Kateřiny – meditace na Mojžíšově hoře, návrat do hotelu, večeře, nocleh.


13.den, 17.10, st: snídaně, volný den u Rudého moře, večeře, nocleh.


14.den, 18.10, čt: snídaňový balíček, odjezd do přístavu v Nuweibě nebo Tabě, nalodění na loď do Aqaby (cca 60 minut jízdy lodí), odjezd do města Petra, v odpoledních hodinách ubytování v hotelu v Petře, večeře, nocleh.


15.den, 19.10, pá: snídaně, návštěva města Petry, návštěva Wadi Rum – jeep safari výlet na 1 hodinu do pouště, poté pokračování cesty do Aqaby, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.


16.den, 20.10, so: snídaně, transfer do přístavu, odjezd zpět do Egyptu-SSH, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

.
17.den, 21.10, ne: snídaně, výlet do Colorad Kaňonu, návrat do hotelu, večeře, nocleh.


18.den, 22.10, po: snídaňový balíček, v brzkých ranních hodinách odjezd do Káhiry, celodenní návštěva areálu velkých pyramid v Gíze meditace v pyramidě - používáno k 3-tímu poslednímu stupni zasvěcení, Sfinga a přilehlé zádušní chrámy, ubytování v hotelu, večeře, výlet na koních za pyramidy do pouště.


19. den, 23.10, út: snídaně, výlet Sakkary a Dashuru , fakultativně Alabastrová Mešita (20USD/osoba), večeře, nocleh.


20.den, 24.10, st: snídaně, výlet jízda na koních za pyramidy v Gíze v poušti vč. meditace v poušti - večeře, transfer na letiště.

 

21.den, 25.10, čt: odlet zpět do ČR cca ve 02:00 a předpokládaný přílet do Prahy v 06:30 hodin.

Upozorňuji na skutečnost, že program se může operativně změnit, ale náplň zůstane zachována.

 Cena osoba: 55.000,- Kč , při ubytování ve dvoulůžkovém pokoji

                        Včetně povinných doplatků a vstupů

 

BAKŠIŠNÉ NEPLATÍTE POVINNĚ!!! (individuálně se vybírá až po odjetí zájezdu
a každý účastník uváži, kolik zaplatí)


V ceně zájezdu je zahrnuto:

letenka, ubytování ve 3* hotelech a 4* lodi, stravování hotel : polopenze, loď: plná penze, noclehy dle programu, transfer do/z hotelu na letiště v dané destinaci, všechny transfery potřebné k dodržení programu, česky nebo slovensky hovořícího delegáta a egyptská asistence v místě pobytu, vstupy do historických objektů s historikem, které jsou součástí programu, povinné pojištění CK.


V ceně zájezdu JSOU ZAHRNUTY-povinné doplatky pro každého:

Letištní a bezpečnostní taxy 1950,-Kč/osoba, povinný příplatek za kompletní pojištění vč. léčebných výloh na 3 000 000 Kč ve výši 32,-Kč/osoba/den, palivový příplatek 1190,-Kč/osoba (účtováno dle aktuální výše, pokud dojde ke zvýšení či snížení, bude všem klientům doúčtováno či vyúčtováno), vízum včetně manipulačního poplatku 650,-Kč, poplatky taxy do Jordánska a zpět do Egypta 1035,-Kč/osoba.

 

Nepovinné příplatky:

fakultativní výlety, příplatek za 4**** hotely v HRG a SSH: 2.900,-Kč/osoba/pobyt, příplatek za All Inclusive hotel na SSH: 5.990,-/osoba/pobyt. Jednolůžkový pokoj cena na vyžádání.

 

Výlety zahrnuté do ceny:

 

Hurghada - JEEP SAFARI

Výlet džípem za beduíny. Odjezd z Hurghady je po obědě, následuje cesta pouští a okolními horami do beduínské vesnice, kde beduínky pečou placky, chovají gazely a nabízejí tradiční výrobky, jako např. koření a šperky. V ceně je zahrnuta projížďka na velbloudech a tradiční večeře?barbeque, která se připravuje během odpoledne. Večer beduíni hrají na hudební nástroje, zpívají a zvou hosty k tanci. Cestou zpět je zastávka v poušti a pozorování západu slunce, možné využití k meditaci.

 

Asuán - Chrám Philae
Fotografie: Fakultativní výlet Chrám PhilaePřekrásný chrám, který je na ostrově mezi novou a starou Aduánskou přehradou. Do tohoto chrámu se dostaneme vyjížďkou na Felukách po nádherné řece Nil. 

Asuán - ABU SIMBEL

Fotografie: Fakultativní výlet ABU SIMBELNezapomenutlný výlet z Asuanu. Je tedy možné jej absolvovat pouze při poznávacích a kombinovaných zájezdech. Do Abu Simbel se klienti dopravují autobusem. Klienti shlédnou pompézní a překrásné chrámy Nefertare a Ramesse II., které stojí na břehu největšího uměle vytvořeného jezera na světe Nasser. Když budete mít štěstí možná zahlédnete i krokodýly, kteří zde volně žijí, a to je také jediné místo v Egyptě. 

Sharm el Sheikh - KLÁŠTER SV. KATEŘINY a MOJŽÍŠOVA HORA

Jedinečným zážitkem je tříhodinová pouť na druhou nejvyšší horu Sinaje – Gebel Músa, vysokou 2285 m, kam vede buď relativně pohodlná cesta s mnoha serpentinami nebo 3 tisíce rozeklaných, příkrých schodů. Na horu se vystupuje v brzkých ranních hodinách a na vrcholku si můžeme vychutnat úchvatný východ slunce. Během cesty zpět ke klášteru sv. Kateřiny se otevírají nádherné pohledy na okolní hory, které vycházející slunce barví do různých odstínů červeně.

Klášter sv.Kateřiny se nachází v malém údolí ve výšce 1570 m mezi horami Gebel Músa (Hora Sinaj neboli Mojžíšova hora) a Gebel Catherine (Hora sv. Kateřiny) . První příchod poustevníků do této oblasti se datuje do roku 300 po Kristu. Nadšená propagátorka křesťanství, císařovna Helena zde nechala na místě biblického tzv. zázraku hořícího keře roku 330 postavit kostel, který byl v 6. století začleněn do opevněného kláštera , obehnaného 12 až 15m vysokým žulovým valem. Uprostřed kláštera se nalézá justiniánská bazilika, jejíž dochovaná vnitřní výzdoba pochází ze 17. a 18. století. Jednou z nejpozoruhodnějších věcí jsou tři dochované byzantské mozaiky v apsidě ze 6. století, které uprostřed zobrazují Ježíšův zázrak na hoře Tábor, vlevo Mojžíše, jenž před hořícím trnitým keřem odkládá sandály a vpravo Mojžíše přijímacího desky desatera. Za oltářem se nachází kaple hořícího keře a v arkádové stavbě nalezneme cennou sbírku ikon a světově proslulou knihovnu.

 

Sharm el Sheikh - Jordánsko

Třídenní výlet ze SSH do Jordánska, autobusem transfer do Nuweiby, nalodění na loď, a lodí tam i zpět, ubytování v Jordánsku, návštěva růžového města - Petra. a návštěva Valley Ram

Bližší informace jak to přesně probíhá i porgramově Vám zašlu později, čekám, jakmile mi přesný popis zašlou z Egypta. 

 

Káhira -SAKKARA a DASHURE

Výlet do části Káhiry zvaná Sakkara, kde si prohlédnete první a nejstarší stupňovitou Džoserovu pyramidu a mastabi, vč. ppřilehlých chrámů. Další zastávka bude v Dashuru, kde shlédnete první pyramidu otce Faraona Cheopse - lomená pyramida, dále černou pyramidu a červenou. Tyto pyramidy byly postaveny před Cheopsovou pyramidou a i struktůra těchto pyramid uvnitř je odlišná.

 

Káhira - Vyjížďka na koních do pouště u pyramid s meditací - dvakrát

Večerní či dopolední tří hodinový výlet na koních do pouště za pyramidami v Gíze. Krásná projížďka vhodná i pro nezdatné jezce, kdy pobyt v poušti je možné využití k meditaci v blízkoti a s výhledem na pyramidy. 

 

Dahab - JEEP SAFARI COLORED CANYON

Toto místo by se dalo nazvat ,,Duhový kaňon" díky teplým barvám, které přechází od bílé, přes žlutou až po červenou na stěnách úzké rokle. Cestou dlouhou přes 2,5 km se můžete kochat tím, co zde vytvořila příroda před mnoha miliony let.
Mnohabarevné pískovcové stěny jsou jeden metr od sebe a dosahují výšky až 40 metrů, vytvářejí cestičku, která Vás obklopí barvami. Zřejmě nejpůsobivější je nejužší část kaňonu, kde se mezi dva pískovcové valy vejde jediný člověk.Tento přírodní útvar připomíná složením hornin, svým vznikem i výsledným tvarem Petru v Jordánsku. Dahab - PETRA V JORDÁNSKU

Nejznámější jordánskou turistickou atrakcí je bezesporu nabateanské město Petra, nacházející se 262 km jižně od Ammánu. Město vzniklo před 2 tisíci lety jako dočasné útočiště nomádských nabateanských Arabů, beduínů, kteří sem přišli ze severu Arabského poloostrova. Usadili se v několika jeskyních a brzy si uvědomili, že toto místo lze velice snadno chránit před nepřáteli. Tak vznikla Petra jako obranné město.
Spatříte stovky budov, chrámy, královské hrobky, větší či menší domy, pohřební komory, kanály dopravující vodu do města, vodní rezervoáry, lázně, obloukové brány, dlážděné silnice. Mezi významné památky patří i římské divadlo pro 3 tisíce návštěvníků. Vše toto je buď vytesáno či postaveno z barevného pískovce. V průběhu tohoto výletu navštívíte pokladnici, amfiteátr, královské hrobky, kolonádu, Velký chrám, muzeum. Poté Vás čeká krátká prohlídka města Akaba, ubytování v hotelu v Akabě. Druhý den výlet do "ValleyRam" (toto místo jste si přáli navštívit – otevírání světelného bodu). Přesný program na tento výlet Vám zašleme do příštího týdne.


Fakultativní výlety

Hurghada - CITY TOUR

Orientační cena: 12 USD Prohlídka města Hurghada s návštěvou aquaria, hlavní a nejstarší mešity, koptského kostela a orientálního bazaru v Daharu. Průjezd Sakkalou se zastávkou v typické egyptské kafetérii a kouřením vodní dýmky. Program ukončíme návštěvou pohádkového komplexu 1000 a 1 noc s možností nákupu a pěkných fotek.

 

Hurghada - VÝLET NA OSTROV GIFTUN

Orientační cena: 25 USD Krásný písečný ostrov ležící asi hodinu cesty z Hurghady jachtou. Vyplouvá se v 9 hod. ráno z Hurghady, cestou je zastávka na otevřeném moři s možností potápění a šnorchlování. Pokračuje se na ostrov, kde loď zakotví a klienti tráví odpoledne na panenské pláži.

V ceně je zahrnut oběd a zapůjčení potřeb ke šnorchlování. Návrat do přístavu je kolem 16 hod.

 

Káhira - ALABASTROVÁ MEŠITA MOHAMEDA ALIHO
Orientační cena: 25 USD

Výlet do staré Káhiry, kam pojede kolem tajemného města mrtvých. Společně si prohlédneme opevnění staré Káhiry, jedny z nejstarších mešit Egypta, a nádhernou alabastovou mešitu Mohameda Aliho.

 

Káhira - SOUND & LIGHT SHOW

Orientační cena: 25 USD Jedinečné zpracování historie stavby pyramid a života ve starém Egyptě založené na kombinaci světelných a zvukových efektů Vás přenese do doby před tisíci lety. Program se odehrává v areálu pyramid a Sfingy.

 

Vyhledávání