Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Energie ÚPLŇKU a letní slunovrat
Energie ÚPLŇKU a letní slunovrat PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Pondělí, 20 Červen 2016 23:42

Letošní LETNÍ SLUNOVRAT, 21. června, bude posílen energií ÚPLŇKU, který kulminuje 20. června v 13.02. Magický vliv Luny pocítíme vzhledem k tomu, že energie úplňku působí nejvíce zhruba dva dny před a dva dny po úplňku. Úplněk je magickým časem, kdy Země stojí mezi Sluncem a Měsícem, za pár dní se tato magická událost odehraje ve znamení Blíženců, doplněná energií Střelce. Letní slunovrat je navíc okamžik, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka, to se stane přesně 21. června v 00.35 hod. V těchto dnech se tedy projeví energie vztahující se k těmto třem slunečním znamením.

Letošní letní slunovrat, doplněný energií úplňku, bude energeticky velmi silný, nezapomínejme tedy na vnímání všech událostí v posvátném vnitřním klidu a v soustředění na přítomný okamžik. Důležité je také vědět, a nejen v magických časech mezidobí, že vyvážené propojení obou protikladných energií, mužské a ženské síly, vytváří osobní, partnerskou, kolektivní i vesmírnou harmonii.

Letní slunovrat představuje také nejdelší den v roce a nejkratší noc v roce.

Luna v úplňku navíc vyjadřuje proměnu v sebevědomou zralou ženu, naplněnou životem, milenku a matku, představuje se jako červená bohyně. Symbolizuje ženskost a sexualitu, mateřství, rozhodnost a umění radovat se ze života. Slunce symbolizuje mužskou energii a vědomí. Měsíc ženskou energii a podvědomí. Tyto dva archetypální vzory vystupují jako ženich a nevěsta (mystická svatba). Měsíční světlo je odrazem světla Slunce, tak vzniká světlo polarizované. Zde se skrývá tajemství lunárního vlivu na vše živé na planetě Zemi.

Noc před dnem slunovratu tak bude prostoupená polarizovaným úplňkovým světlem, které symbolizuje především životní rovnováhu, optimismus a plodnost (úspěch).

Za svítání se naplno projeví životadárná energie Slunce, pokud budete slavit v přírodě nezapomeňte se za svítání brouzdat ranní rosou, myslete při tom na své zdraví. Posvátná energie mystéria letního slunovratu, energie prvního letního dne, času, kdy začíná astronomické léto, je nejsilnější právě v okamžiku východu Slunce. Tento čas je vhodný pro meditaci v přírodě, nebo jakýkoliv sluneční rituál. Hluboké rozjímání věnujeme jak božskému Slunci, tak i matce Zemi, jejíž síla v tento den blahodárně vyzařuje ze země, z rostlin, stromů, léčivých bylin, nerostů, a projevuje se napříč celou přírodou.

Slunovrat je prostoupen silnou ohnivou energií, nezapomínejme také, že ohnivá energie se může projevit ve slovech, myšlenkách, emocích, a tím vším ovlivněných, uvážených či neuvážených činech.

Pohanské oslavy vítání léta jsou ve znamení ohně, tance a bubnování. Rezonátory použijeme v podobě zlata, zlatavého opálu a dalších slunečních polodrahokamů, žlutých květin, květinových věnců, žlutých a zlatých svící, a svatojánských bylin, například třezalky. Oslavujeme bohyni Matku Zemi a boha Slunečního krále, například tím, že o půlnoci slavnostně zapálíme ohně, nebo alespoň svíce.

Oslavy slunovratu můžete zakončit na Svátek sv. Jana, 24. června, například zapálením svatojánského ohně. Protože jak se říká: „Na svatého Jana, otevírá se létu brána.“

Zdroj: https://www.psychologiechaosu.cz/zaklady-magie/energie-uplnku-letni-slunovrat/


 

Vyhledávání