Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Podoba času - Mapa roku PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Neděle, 25 Prosinec 2016 17:20

Milí přátelé,

končí se pozvolna další kalendářní rok. Pomalu, ale jistě začínáme myslet na ten další, co je před námi. Kalendářní rok říkáme. Protože je zaznamenán v kalendáři. Kalendář. Kalendář je to, co používáme pro svou orientaci v čase jednoho roku. Známe ho v různé podobě vč. i diářů, kde si píšeme své akce, jak pracovní, profesionální, tak i ty osobní. Jako kdyby šlo jen o nějaké jednotlivé ostrůvky v tom, co nazýváme časem. Odděleně. Nezávisle. Ale je to pravda? Pravdivý pohled? Vždyť my přece víme, že vše má své pokračování, že z našich rozhodnutí se rodí další přítomnost, realita. Vše na sebe navazuje a je ovlivňováno životním, sociálním i kosmickým prostředím v němž žijeme a vrací se, vždy po roce, jakoby zpět do výchozího bodu. Jen si to neuvědomujeme. Ano, kruh. Je to kruh! A pak si také uvědomíme kruh pohybu planet na svých drahách kolem Slunce a uvědomíme si tak další souvislost našeho roku, času, s naším životem a jeho vývojem.

A zřejmě takto se postupně po řadu let, z lásky ke hvězdám, rodil jeden velmi zajímavý i krásný projekt. Od prvních podob, krůčků, tady mezi námi pozemšťany, až po dnešní dvojitou podobu. Bára Špačková, architektka, umělkyně, také i tak trochu astroložka vypracovala, ve spolupráci s  astroložkou Alitou Zaurak, úžasný projekt, který vtěsnala do jednoho malého prostoru. Mapa roku. Takový je název i podoba.  Jde o obrazové, grafické ztvárnění jednoho roku v jednom jediném kruhu, kterým vlastně rok je.  Zobrazení zachycuje více úrovní času v daném okamžiku roku. Různé vlivy. A tak si můžeme, takto poprvé, vlastně svůj život v jednom roce představit více v celku.

A tato grafická, kruhová, podoba roku, která je nejen praktickým, ale i uměleckým ztvárněním jednoho kalendářního roku a která i příjemně obohatí interiér místnosti, je současně doprovázena také menší, téměř kapesní podobou ve formě menšího diáříku do kabelky, kapsy či baťůžku, do kterého si můžeme zapsat, poznamenat, co potřebujeme. Krásné, milé, hravé a praktické. 

Více se dozvíte na stránkách speciálního webu  www.maparoku.cz.  A existuje i speciální FB stránka. A pokud by se i někdo chtěl o Mapě roku, o podstatě, principech, použití atd. chtěl popovídat, tak když se takových zájemců sejde i více, je možné se potkat, např. v čajovně, vše probrat a Mapu roku si pořídit. Takže zájemci, pište na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

A jak vypadá Mapa roku v reálu, již i na zdi, můžete „zkouknout“, jak jsem to pro vás vyfotil u mně doma.

alt

 

Vyhledávání