Aktualitky

Překlenovací seminář a Duchovní škola v Trnové 12_2021

Milí přátelé,
důvodu nouzového stavu se v prosinci neuskuteční 2 plánované semináře : Překlenovací seminář a Duchovní škola. Další termín sdělíme, až bude tato situace ukončena.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi Program mise Guatemala - Belize - duben 2017
Program mise Guatemala - Belize - duben 2017 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Čtvrtek, 29 Prosinec 2016 20:44

Milí přátelé,

s radostí vám představujeme program jarní duchovní mise na pomoc matce Zemi. V tomto dokumentu se dozvíte všechny podrobnosti a zajímavosti zájezdu. Níže, ve spodní části jsme připojili odkazy na další zajímavosti, vč. vyobrazení a pochopitelně rovněž tak i odkaz na PŘIHLÁŠKU a na formulář ESTA pro vstup na území USA.

 

 

Mayské dobrodružství GUATEMALA–BELIZE

7./ 8.4.-23./ 24.4. 2017, 63.500 Kč při přihlášce a platbě zálohy do 21.1. 2017Odlet a návrat se mohou posunout o +-1den dle dostupných letenek.

Guatemala – země potomků Mayů
Tajemné mayské obřady
Pestrobarevná Velikonoční procesí
Belizské Korálové moře
Koupele v průzračných krasových říčkách, tůních a jeskyních
Jezera a vulkány Kordiller

Program

1.den Pá 7.4. Letecky (přes USA) do GUATEMALY. Nocleh historická metropole Antigua. 4 noclehy.

2.den So odpolední výlet s 1,5h výstupem na činnou sopku Pacaya, s výhledem do kráteru s živou lávou. Za poplatek lze vyjet na koni. Opečeme si na žhavé lávě párky? Volitelně možný odpočinek u Laguny Calderas.

3.den Ne Antigua, prohlídka někdejšího hlavního města, zničeného zemětřeseními. Jihoamerické oslavy Velikonoc – monstrózní procesí na Palmovou (česky Květnou) Neděli.

4.den  Po Jezero Atitlán. 3h výlet lodí po jezeře, koupání, sopky, malebné kroje indiánů.

5.den Ut Přejezd (6-7h) přes Guatemala City (zastávka v Parku Minerva u obří plastické mapy Guatemaly) do Cobánu s ůzkými koloniálními uličkami, Orchidárium, kávová farma a do Lanquinu. 2 noclehy v rázovité mayské vesničce na kraji světa.

6.den St Semuc Champey, koupání a meditace v nádherných travertinových bazéncích v krasové oblasti Alto Verapaz, přírodní most, jeskynní řeka.

7den. Čt Jeskyně Candelaria. Městečko Chisec. Přejezd k jezeru Petén.

8.-9.den Pá-So půvabné koloniální městečko Flores na břehu jezera Petén, výlet do Tikalu, nejkrásnější mayské metropole uprostřed džungle.

10.den Ne do BELIZE, tržnice na hraničním přechodu Melchor de Mencos, turistická oáza San Ignacio. Mayská obětiště Xunantunich, říčky s koupacími tůněmi a vodopády. Odpoledne do Belize City, bývalého hlavního města; trajektem na Karibskou korálovou bariéru.

11.den Po ostrov Caye Caulker. 2 noclehy a pobyt v turistickém městečku na korálovém ostrově, denní i noční bary, koupání, slunění a fakult. výlet za šnorchlováním do Žraločí aleje.

12.den Út trajektem zpět do Belize City, delší přejezd do Placencia, koupání na plážích písečné šíje. Nocleh Punta Gorda.

13.den St Trajektem do Guatemaly, Livingston -Garifunové - černošské etnikum z Karibiku (reggae, … ). Výlet lodí po Rio Dulce.

14.den Čt Plavba na rychlých člunech na panenské ostrůvky Sapodillas, nocleh ve stanech a hamakách. Jídlo vaří domorodý kuchař, pitnou vodu a nápoje nutno přivézt, sprcha pouze slanou vodou, suchá toaleta.

15.den Pá návrat na pevninu, do Puerto Barrios (nebo do Livingstone), přejezd autobusem do hlavního města Guatemala City. Nocleh v historickém centru města.

16.den So 22.4. Hlavní město Guatemala City, odpoledne odlet do Evropy.

17.den Ne 23.4. odpoledne/příp. Po přílet do Prahy. Podle skutečné nabídky levnějších letenek je možné, že odlet bude až v neděli a návrat během pondělí.

K ceně mise

Náklady na uspořádání mise závisí na více okolnostech, především na cenách letenky, počtu účastníků a kursu dolaru. Sníží se, pokud se rozpočtou na více účastníků, a zvýší, pokud se mise zúčastní méně než plánovaný počet.

Letenka by měla být zakoupena do konce ledna 2017. Zmeškáním termínu hrozí zvýšení její ceny a v případě, že toto zvýšení překročí rozumnou mez (několik tisíc korun), bude promítnuto do celkové ceny letenky.

Může se stát, i když bychom velmi neradi, že kvůli cenám a dostupnosti letenek poletíme na skupiny, zvláště ti, co se přihlásí po doporučeném termínu 21.1.

Cena byla spočtena v prosinci 2016 a podle počtu účastníků se pohybuje od 60 do 68 tis.Kč. Cena může být výjimečně překalkulována v případech podstatné změny vstupních nákladů (letenka, kurs dolaru,…).

Základní cena 63.500,- Kč platí při počtu 20 platících účastníků.

Od počtu 21 účastníků platí sleva 300 Kč za každého navíc (takže při počtu 30 účastníků platí cena 60.500 Kč).

Při počtu méně jak 20 účastníků je příplatek 500 Kč za každého chybějícího účastníka, např. při počtu 15 účastníků je cena 66.000,- Kč. Při počtu méně než 11 účastníků bude třeba cenu překalkulovat.

Při přihlášce po termínu 21.1. je příplatek 1.500 Kč,
po 15.2. 2.500 Kč,
od 1.3. je 3.500 Kč.

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenku vč. letištních tax.

V ceně bude aktuálně nejlevnější varianta letu, dostupná větším skupinkám, nejpravděpodobněji s přestupem v USA.

Doprava pronajatým mikrobusem či autobusem. 2-3 přejezdy komfortními veřejnými autobusy (záleží také na počtu účastníků)..

Zpáteční trajekt na Caye Caulker.

Trajekty do a z Livingston.

Výlet na vulkán Pacaya vč. místního průvodce.

Lodní výlet (3-4h) po jezeře Atitlán

Lodní výlet po Rio Dulce.

Lodní výlet (soukromými čluny) na korálové útesy Sapodillas.

Ubytování je řešeno v levnějších hotelech, penzionech, hostelech a bungalovech, většinou se snídaní, typicky ve 2-3lůžkovém pokoji nebo 4-lůžkovém apartmánu, většinou se snídaní (ne ale vždy).

1x nocleh v pronajatých stanech či hamakách

Místní průvodce v případě potřeby.

Český průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupní poplatek do USA ESTA - 14 USD.

Poplatky za vstup ( příp. výstup) do Belize i Guatemaly (celkem cca 50 dolarů).

Vstupné do památek, zajímavostí a národních parků. Běžné vstupy 10-40 Q (1-5USD), nejdražší je Tikal (20 USD).

Zdravotní pojištění a pojištění storna

Stravování nad rámec programu (obědy, večeře).

Fakultativní aktivity:

Plavba na nafukovacích duších v jeskyních Candelaria (cca 10 USD)

Šnorchlování v Shark Aley (20-30 USD)

Styl mise

Mise nepatří k těm fyzicky ani finančně náročným. Rádi bychom umožnili účast co nejširšímu okruhu zájemců.

Mise má část meditační, kterou zajišťuje Eva Puklová, a turistickou, kterou zajišťuje Ing. Vladimír Svoboda.

Služby jsou voleny ekonomicky, kde je to rozumně možné: Pro přesuny budeme užívat kombinovanou dopravu, pronajatá vozidla a mikrobusy, místní dopravní prostředky a trajekty. ubytování volíme levnější, obvykle po 2-4 osobách na pokoj, až na výjimky se sprchou.

Neobjednáváme cestu u cestovní kanceláře, ale jdeme levnější cestou - objednáváme samostatného průvodce Vladimíra Svobodu, který byl s námi již na 7 misích.

Průvodce - organizátor

Hlavním úkolem organizátora a průvodce této mise není přednášet Vám podrobně historii indiánských obyvatel ani jednotlivých pamětihodností. Má samozřejmě značné všeobecné znalosti z místopisu, dějin a reálií navštěvovaných oblastí, ne ovšem na úrovni specialistů na jednotlivé obory a lokality.

Především organizuje cestu tak, aby bylo co nejméně časových ztrát, aby jste se vždy dostali včas, kam je třeba, zajišťuje veškeré zázemí, řeší nenadálé příhody. Objednává požadované služby (letenky, doprava, ubytování), ne však jako komplet, ale jednotlivě nejlevnější rozumně možnou cestou.

Cesta se vám tak výrazně zlevní (o 20%, možná i o 30% oproti obdobné ceně cestovky), na druhé straně nedává záruky cestovky na celý zájezd. Průvodce ručí za průvodcovské a organizační zvládnutí zájezdu, ne za jednotlivé nakupované služby (za ty ručí jejich prodejce a provozovatel) ani za problémy typu výbuch islandské sopky, zpoždění letadla, náhlá změna kursu dolaru apod.

Předností ing. Svobody je umění pružně reagovat na aktuální situace a maximálně využít programového času účastníků. Očekává určitou spolupráci a samostatnost účastníků, zato nabízí maximum nevšedních zážitků a minimum neefektivně stráveného času. Po dobrých zkušenostech s předchozími misemi mu držíme palce a věříme, že cestu připraví ke všeobecné spokojenosti.

Klimatické poměry

Trasa celé mise vede tropickou Střední Amerikou. Obvyklé ranní teploty jsou okolo 20 st.C, odpolední šplhají ke třicítce. I když jedeme na konci období sucha, může nás zastihnout občasná teplá sprška, která v tom horku ani moc nevadí.

V tropech se roční období, na něž jsme zvyklí z domu, nerozlišují, zima a léto zde neexistuje, teplo je stále a slunko je po celý rok téměř v nadhlavníku. Denní kolísání teplot (ráno – odpoledne) je větší než roční (léto – zima). V některých oblastech je v průběhu roku výrazné kolísání srážek – tzv. deštivé a suché období.

Vzhledem k  blízkosti rovníku nás čeká velmi intenzivní UV záření, proti němuž je třeba se chránit.

Jazyk

Naprostá většina obyvatel Guatemaly mluví pouze maysky a španělsky. Anglicky se dorozumíte pouze s vybranými průvodci, v lepších hotelích, na letišti atd. V Belize se mluví anglicky a občas španělsky.

Přihlášky

Formulář přihlášky je ke stažení zde: Guatemala, Belize 2017 - Přihláška Mise Guatemala Belize.pdf

Vyplněnou přihlášku zašlete ihned na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Pokud se vám nepodaří přihlášku stáhnout či budete mít problém s vyplněním,  kontaktujte Míňu Noskovou na tel. 777 214 872, která vám zašle požadované informace a přihláškový formulář.

Zároveň s přihláškou si vyřiďte ESTA - povolení vstupu do USA, nutné k přestupu v rámci letenky. Podrobné informace, jak žádat, jsou ke stažení zde: Guatemala, Belize 2017 - Formulář ESTA pro vstup do USA - návod k vyplnění.pdf

Přihláška se stává závaznou složením zálohy.

Zálohu zašlete nejlépe do 21.1.2017. Po tomto termínu se cena zvyšuje o příplatky, související se zvýšenými náklady mise (letenky, ubytování a další služby).

Lze uhradit i celou částku najednou. Záloha na letenky činí dle termínu úhrady:

- do 21.1. 23.500 Kč

- 22.1. - 14.2. - 25.000 Kč

- 15. – 28.2. 26.000 Kč

- po 1.3. 27.000 Kč

Doplatek 40.000 Kč -slevy +příplatky je splatný měsíc před odjezdem - do 10.3. Jeho výše bude vyčíslena podle počtu účastníků a data přihlášky začátkem března.

Zálohy uhraďte prosím s uvedením svého rodného čísla jako variabilního symbolu v drobném předstihu na účet: 2200202271 / 2010

Doplatek prosím obdobně na účet: 3211272368 /6800

Pasy a víza

K účasti na zájezdu potřebujete biometrický cestovní pas (s digitálně uloženými údaji), platný nejméně 6 měsíců po návratu z cesty.

Pro turistický vstup do Guatemaly a Belize není nutné vízum, platí se pouze vstupní a výstupní poplatky na hranicích.

Pro tranzit do USA je třeba povolení, jež se vystavuje elektronicky na formuláři ESTA. Nejlépe si zažádat ještě před vystavením letenky, pro výjimečný případ, že by vám je neudělili (ještě se nám nestalo). Podrobné info k jeho vyplnění jsou uvedeny v příloze.

Pojištění

Pojištění není v ceně. Můžete si objednat pojištění storna letenky (okolo 500 Kč),
pojištění cesty (zdravotní a další) nebo si je zajistit sami.
V případě zájmu budu informovat o aktuální nabídce.

Případné storno cesty

Bude vyúčtováno v závislosti na již vynaložených nákladech, tj.především cena zakoupené (a obvykle nevratné) letenky, náklady na již objednané ubytování a dopravu + manipulační poplatek 1.000 Kč.

Kontakty

Marie Nosková (Míňa) tel. 777 214 872, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ing. Vladimír Svoboda, tel.732 606 267, email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Vyhledávání