Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Pavlína Holancová - Krásné novoluní ve Střelci!
Pavlína Holancová - Krásné novoluní ve Střelci! PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Pondělí, 18 Prosinec 2017 08:42

Luna se v pondělí ráno potkává v konjunkci se Sluncem (7.30 hod. SEČ) a nastává novoluní ve znamení Střelce. Letošní novoluní ve Střelci předznamenává a otevírá silnou přechodovou fázi, neboť v jeho centru stojí Saturn ve Střelci na tzv. „anaretickém“ stupni (kritický, 29 stupeň). Jak se dokážeme vypořádat s tímto kritickým bodem? Dosáhli jsme vrcholu, v potu tváře jsme zdolali obrovskou horu, překážku, problém. Co nás nyní čeká?

Otevíráme přechodovou bránu, stavíme most, socháme pevný tvar naší vize. Zapalujeme vnitřní oheň, vystřelujeme šíp, spojujeme se s vizí.  Cítíme vlnu motivace, inspirace, přijímáme nové začátky, které se připravovaly se Saturnem ve Střelci od loňského novu ve Střelci, abychom se hlouběji spojili s vesmírnými, univerzálními zákony – s Bohem.  Otázka dnešního novu pak zní dokončili jsme všechnu práci, a cítíme do morku kostí, v co věříme? Po dobu dvou a půl roku jsme společně se Saturnem dozráli a stali se vlastní morální autoritou. Jupiter nám pomáhá růst, ale i hledat, Saturn tomu dává pevný řád a hranice. Dva dny po dnešním novu navíc Saturn opouští Střelce a vstupuje na dva a půl roku do znamení Kozoroha.

Dnešní nov tak předznamenává, jak jsme připraveni realizovat své vize, které jsme dnes intuitivně zaseli. Saturn v Kozorohu nás a naše kroky patřičně zpomalí. Čili bude chvíli trvat, než dostanou v realitě pevný tvar. Co nám pomáhá? Dnešní nov ve Střelci je první, který dělá harmonický aspekt (trigon) na zatmění Slunce z 21. srpna. Tím také výrazně podporuje naše rozhodnutí z té doby, projekty, sebevyjádření a posiluje naši individualitu a chuť a touhu po poznání a hledání nového. Je v něm obsažena i touha vytvořit „lepší“, pozitivnější svět.  Dnes jme schopni zahlížet budoucnost z té lepší stránky.

Ve Střelci je navíc momentálně pět planet – kromě Slunce a Luny, je to především retrográdní Merkur, Venuše a již výše zmíněný Saturn. Ve spojení Venuše a Merkura, se dnes můžeme dozvědět zprávu, která nás – díky podpoře Urana (duch), Eris (rovnováha) a Pallas Athény (moudrost, uznání) – možná i překvapivě – posouvá dál, osvobozuje. Máme možnost dokončit dlouhodobé dialogy, pracovní či partnerské. Uzavírá se jedna etapa, otevírá se nová, taktéž v kardinální kvalitě. Čeká nás budovatelské období, změnám otevřené.

Kromě ohnivého velkého trigonu nás dnes podporuje i trigon vodní, mezi Neptunem a Chironem v Rybách a Jupiterem, Vestou (řec. Hestií) a Marsem ve Štíru. Cítíme hluboké emocionální uzdravení, ale i naději, větší představivost a empatii. Dokážeme tak mnohem lépe přijímat emocionální hloubku, ale i zranění na osobní či kolektivní rovině. Přijímáme se takoví, jací jsme, důležité je teď přiznat si skutečnou pravdu, zažehnout ji v sobě a nechat ji nést dál svým životem. Její pevné obrysy zahlédneme až s následujícím novem – tentokrát už v Kozorohu, ve znamení, které bude v následujících týdnech určovat výrazně náš smysl pro realitu, povinnost, zralost a organizační schopnosti.

Luna dnes odpoledne vstupuje také do Kozoroha, a výrazně proměňuje atmosféru novu. Posouvá naše potřeby k naplnění výkonu a povinností, efektivitě a praktičnosti. A pozdě večer se navíc spojuje s Lilith v Kozorohu, a tak nás ihned prozkouší, jak jsme na tom s organizací času, kolik struktury vytváříme, a zda náš život je teď spíš pevný nebo tuhý! Pravidla a principy, které jsme díky Střelci v sobě objevili, začneme pomalu a jistě dávat do reality běžného dne. Usazeni v pravdě a lásce, jsme vedeni pevnými kroky. Krásný to čas!

Krásné (s)plynutí za novu ve Střelci přeje Pavlína

zdroj: https://www.pavlinaholancova.cz/krasne-novoluni-ve-strelci/

 

Vyhledávání