Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Samapatt Eliana Toschi - Úplněk / Zatmění 27.7.2018 - Nový člověk
Samapatt Eliana Toschi - Úplněk / Zatmění 27.7.2018 - Nový člověk PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Středa, 25 Červenec 2018 07:48

Milí přátelé,

následující článek je druhým ze dvou, které vám nabízíme k pochopení vnitřního, duchovního významu nadcházející astronomické události – úplněk Měsíce s probíhajícím úplným zatměním Měsíce (které navíc je nejdelší v tomto století – 1 hodina 43 minut) a návazných astronomických (astrologických) dějů.


 

Léto 2018 je charakterizováno velmi zvláštní energií; taky že v průběhu zhruba jednoho měsíce (mezi červencem a srpnem) se vytvoří tři zatmění Slunce a Měsíce, celkové a částečné.   V tomto článku bych ale chtěla věnovat více prostoru úplnému zatmění Měsíce, které nastane 27. července 04°45’ Vodnáře,souběžně se samotným úplňkem. Bude to nejdelší úplné zatmění měsíce 21. století, a bude trvat hodinu a 43 minut.

A také Mars se připravuje předvést nám své představení. Tu stejnou noc bude Červená planeta viditelná tak, jak tomu nebylo už od roku 2003.

Noc 27. července bude nocí, kterou bychom si měli zapsat do kalendáře a pamatovat si ji: nebe se “zbarví do červena” a daruje nám toto dlouhé celkové zatmění Měsíce a velkou opozici Marsu ke Slunci (která bude v konjunkci s Úplňkem) a to dovolí pozorovat jej s vynikající viditelností. Itálie a všechny ostatní evropské státy budou mít místo v první řadě a budou si moci užívat celé představení od začátku do konce.

27. července Měsíc, schovaný Slunečním světlem uvnitř stínu Země, se bude nacházet v maximální vzdálenosti od Země. Bude takzvaný “miniměsíc”, tedy nejmenší Úplněk roku, a tím, že se nachází na dolní straně horizontu, získá bronzové tóny, které mu dávají lidový název “Červený měsíc”.

Také Mars se pochlubí svojí intenzivní rubínovou barvou a bude tvořit dvojici s naším satelitem. Bude světelnější než Jupiter a co se týká záře, překoná ji jen Venuše.

Zatmění jsou velmi hlubokým fenoménem…Sluneční Zatmění přináší světlo do podvědomí, ale to i ta měsíční zatmění, tím, že vytváří dočasnou světelnou prázdnotu, mohou vynést na světlo to, co je schované a mohou tedy mít velmi důležitý vliv na psyché...vždy záleží na úrovni vědomí osob a na tom, co “skrývají” uvnitř.

Zatmění, které bude koncem července je určitě velmi silné a moje rada je být v prostoru meditace a lásky, přijímajíc vše to, co nám podvědomí chce sdělit…A protože se říká, že účinek zatmění se projevuje do následujících šesti měsíců, můžeme pokračovat v pozorování všeho z odstupu, pozorovat všechno to, co se bude vynořovat. Měsíc je ženská přijímající energie, která přijímá naši křehkost ale i křehkost druhých…bez hodnocení…s láskou!

Zatímco zatmění Slunce se mohou projevovat jako vnější události, měsíční zatmění přináší změny více intimní a emotivní, ale které se mohou svého času projevit jako události vnějšía na individuální úrovni, pokud se zatmění dotýká některých citlivých míst naší hvězdné mapy narození a přináší pozornost směrem k těm oblastem života, které potřebují být brány v úvahu.Postavit se těmto částem, v okamžiku, kdy je odhalíme, může přinést změny, které jsou schopny obrátit náš život vzhůru nohama.

Ale 27. července budeme mít i krásný Úplněk ve Vodnáři. První slovo, které mne napadá, když pomyslím na Vodnáře je “svoboda”.

Znamení Vodnáře je znamením rebelů, občas se stávají i revolucionáři, jsou anti-konformní, ti, kteří se nepřizpůsobí druhým, jsou nezávislý, pohrdají konvencemi, morálními a společenskými zvyky, jsou excentričtí, originální “odlišní oproti druhým”. Svoboda je nezbytnou hodnotou tohoto druhu člověka, Vodnářský – tedy individualita, která má silné hodnoty ve Vodnáři ve svém tématu narození – je osobou mimo pravidla, takový mimozemšťan, který spadl na Zem.

Vodnář a kvality uranu, jako je originalita, kreativita, nekonvenčnost, silná individualita, schopnost být naprosto nezávislí a mimo sbor, dělá tyto osoby velmi zajímavé, kreativní, živé a stimulující, ale často jim ti druzí vůbec nerozumí a špatně je chápou.

Občas je to pravda i proto, že takové individuality jsou často nepředvídatelné, mají odvahu co se týká jejich neobvyklých přesvědčení a ukazují určitý druh extrémní upřímnosti a čestnosti, která vyvádí z rovnováhy, ale může také přinášet respekt u osob, které jsou více otevřené.

Úplněk, který září ve znamení Vodnáře znamená, že Slunce a Měsíc se konfrontují, stojí proti sobě a vyzývá nás, abychom integrovali ty protilehlé kvality, které jsou doplňující těchto dvou znamení. Jak jsem napsala výše, antikonformní a lidský Vodnář se musí vyrovnat se svojí částí stínu, což je ta část, která touží po moci, bohatství, pohodlném životě a naprosté konformitě myšlenky a činu. Naproti je revoluční Lev, který se nechce vzdát svého trůnu, nebo se vzdát své privilegované pozice.

Egoismus a altruismus, Já a ten druhýnebo ti druzítoto je protistrana daná tomuto Úplňku/Zatmění. Tyto dvě části budou konfrontovány, proto bude mít tento měsíc silný vliv i na vztahy dvojic a mohla by přinést na povrch rozpory intimitu/svobodu, která je uvnitř každého z nás.

Mars v konjunkci s Měsícem ve Vodnáři.

Konjunkce Mars-Měsíc by mohla přinést na povrch mnoho emocí, které jsou spojeny s minulostí. Nebude jednoduché najít kompromis mezi vnitřním světem emocí a citů, které zastupuje Měsíc – Vodnář – a vnějším světem zdání, zevnějšku – Slunce ve Lvu: neodhadnutelné, nepředvídatelné, nové, budou zcela určitě tématem tohoto Úplňku/Zatmění.

Vodnář je znamením Nového Člověka, Nové Éry: takže tato neobvyklá astrální situace přinese na světlo aktuální téma, mezi starým paradigmatem – jak na úrovni individuální, tak světové – a novým, které postupuje, ale ještě nebylo integrováno na úrovni vědomí lidských bytostí.

Vnitřní boj mezi těmito dvěma aktivními silami se zrcadlí v reálném světě, konflikt uvnitř se zrcadlí ve světě venku válkami, nestabilitou, utrpením atd.…

Přijetí je klíčové slovo, vědomí a přijetí jsou jediné nástroje, které my lidské bytosti máme po ruce, vše ostatní je zastaralé.

Krásný Úplněk/Zatmění všem!
S láskou Samapatt

zdroj: http://www.priznakytransformace.cz/index.php/horoskopy-astrologie/2138-samapatt-eliana-toschi-uplnek-zatmeni-27-7-2018-novy-clovek

 

Vyhledávání