Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Částečné zatmění Slunce – novoluní 11. 8. 2018 - Veronika Navrátilová
Částečné zatmění Slunce – novoluní 11. 8. 2018 - Veronika Navrátilová PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Pátek, 10 Srpen 2018 08:11

V sobotu 11. 8. 2018 nastane novoluní, které je zároveň částečným zatměním Slunce, na 18. stupni znamení Lva.Tím končí letní období tří zatmění.

Tento čas je pro mnohé z nás náročný, většina planet je retrográdních, Mars zůstává v kvadratuře na Uran velmi blízko naší Zemi. Převažuje jangová, mužská energie a hlavně ohnivý živel. Vždyť novoluní se odehrává ve Lvu, v kvadratuře na Jupiter, což posiluje ohnivý charakter.

Všichni tuto energii určitě vnímáte. Máme extrémní horké počasí, požáry u nás i ve světě, a zrovna tak to působí i uvnitř nás samých. Vzhledem k astrologickým konstelacím můžeme být častěji vychýleni z rovnováhy, iritováni, frustrováni, v nás nebo kolem sebe vnímáme zvýšené napětí a výbuchy hněvu, díky rozsáhlé retrograditě planet se věci nehýbou. Může docházet k náhlým událostem, které potřebují okamžité řešení, ale díky dovoleným musíme čekat, hledat alternativní a frustrující řešení.

Zatmění ve Lvu je energie hodně spalující a stravující, je potřeba ji v sobě nedusit, nepotlačit, ale pokud možno volně vypustit. A tam může být v těchto týdnech problém. Ve vědomém ovládnutí tohoto živlu. Pokud se sebou pracujete, měli byste se v těchto dnech snažit maximálně krotit a nahromaděnou energii pouštět rozumně, pomalu, vždy s upřímným motivem nezranit a neublížit, i když máme pocit, že nám druzí ubližují. Nenechte se zatáhnout do této hry naší mysli.

Ohnivý živel má za úkol spálit veškeré toxiny v naší mysli, vyplavuje je a my bychom je měli vědomě nahradit. Jakékoli hry ega, kdo zvítězí, jsou neléčivé a tvoří jen další nános toxicity. Mysleme na to. Pokud máte v sobě nenávist, zášť, časem nahromaděné problémy v individuálních oblastech, zatmění je vynese na povrch a bude vás s nimi konfrontovat. Akutnost a naléhavost postavit se i k vážnějším problémům správně a bez afektu je na pořadu příštích dní.

Měli bychom přestat uplatňovat ve svých životech oheň k výbuchům nekontrolované egoistické pýchy, kde vnímáme život jako jeviště se sebou samým v hlavní roli. Přestaňte lpět na své pravdě, je jen částí celé pravdy. Zkuste stále vyzařovat vřelost, která přitahuje jiné. Tak získáváte vy i druzí.

Lví novoluní uprostřed léta nás láká k nejrůznějším hrám a zábavám. Ty by se však měly přenést do našich celoročních aktivit, protože k celistvosti osobnosti musíme do života začlenit všechny potenciály zvěrokruhu. A Lev chce zábavu a radostnou aktivitu. Žijeme v době, kdy není čas na nic jiného, než na práci a povinnosti. Většina z nás, když slyší otázku: “Tak copak jsi dnes dělal/a?“ má hned v rukávu odpovědi, které dokazují, že jsme nemarnili svůj čas. Odrecitujeme seznam úkolů, které jsme splnili a zařídili, protože přiznat otevřeně, že jsme se celé odpoledne dívali na film nebo poslouchali oblíbenou hudbu je pro rodinu ve většině případů nepřijatelné. Navykli jsme si zábavu odepsat jako ztrátu času. A i takto potlačovaná „nedůležitá“ potřeba hrát si a bavit se musí zákonitě vyrazit na povrch nevhodným způsobem. Jednou je to nutkavé nakupování, podruhé nevěra a potřetí třeba syndrom vyhoření.

A když se lidé rozcházejí nebo na konci svého života vedou rozhovory se svými blízkými, mají pro ně největší váhu okamžiky, které společně trávili ve chvílích volna, v čase vyhraněném pro zábavu a radost. Nepřemýšlí, jak pracovali, uklízeli a dělali všední povinnosti. Přemýšlí o tom, jak brávali děti na výlety a podobné zážitky.

Abychom si mohli „něco dovolit“, často právě opomíjíme a zanedbáváme své blízké. Jsme přesvědčeni, že to děláme pro ně, ale oni nejvíc stojí o nás.

Proto nezapomeňte i ve zbytku roku na lví oheň, na prázdninové naladění. Zábava je jednou z prvních věcí, které se v životě naučíme už jako děti. Je naprosto přirozená. Je zdravým projevením znamení Lva. K tomu vyplavuje endorfiny, které se svým složením podobají morfinu a fungují jako přirozená analgetika. Cítíme se potom dobře.

Navíc lidé, kteří si málo hrají a berou se příliš vážně, jsou z velké většiny ve vleku ega a lpění na sobě samém.

Krásné a hlavně hravé novoluní, milí přátelé.

zdroj: http://ctuhoroskopy.cz/,

 

Vyhledávání