Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - úplněk v Panně 19. února 2019
Veronika Navrátilová - úplněk v Panně 19. února 2019 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Úterý, 19 Únor 2019 23:21

Úp

Úplněk tentokrát nastane v úterý v 16:35, a tři minuty po půlnoci ten samý den vstoupí Slunce do Ryb. Úplněk má silné merkuricko-neptunské vibrace. Snažíme se porozumět sobě samému a mít se co nejvíc „v rukou“. Nalézáme harmonii mezi programováním svého času a prostoru pro neočekávané. Zde bychom si měli hodně uvědomit, že životní lež spočívá v úniku do jistoty. Naše vnitřní esence bytí má pro nás rozličné výchovné prostředky. Jednou z nejobvyklejších a nejúčinnějších je škola nemoci, bolesti, vnitřní i vnější nouze.

Je třeba začít vnímat své tělo. Naučit se vnímat, co mu dělá dobře a co ne. Úplněk v Panně je vlastně nejúčinnější astrologické postavení pro zahájení delšího detoxikačního programu nebo minimálně pro půst. Jíme moc, jíme velké porce, jíme často, a hlavně nezdravé jídlo. Tohle je jediné tělo, které máme. A ono nevydrží navěky. Všechno, co na tomto světě dokážeme, co zažijeme, můžeme jen skrze tělo.

Zajímavé je si povšimnout, jak se nejmodernější výzkumy dietetiky blíží znovu k tomu, co už Buddha učil před 2.500 lety. Že je pro zdraví a ideální váhu důležité mít co největší intervaly mezi jídly. Toto pravidlo praktikuji už dlouho a velmi se mi osvědčilo. Dalajláma například jen snídá a obědvá a pak až do dalšího rána nejí. Ve svém životě je potřeba o věcech přemýšlet a slepě je nekonzumovat. Donedávna byl trend jíst několikrát denně malé porce jídla a nyní ti samí odborníci hlásají toto starodávné poznání. Tělo si musí co nejvíce odpočinout a ne neustále něco malého trávit. Zároveň si tím pěstujeme další z vynikajících návyků a tím je nelpění, svoboda volby, nehledání uspokojení např. přes stravu či jakékoliv požitky.

Integrita merkuricko-neptunského pole znamená naučit se rozlišovat, kdy je čas na analýzu našich prožitých skutečností a kdy je dobré logiku opustit a nechat se vést intuicí Neptuna. Běžný západní člověk má blíž k rozumové složce, a proto bych radila nejprve začít tréninkem a prací s rozumovými fakty, dokázat se dobře orientovat v informacích, umět ověřovat fakta, nepřijímat vše bezmyšlenkovitě a závisle na autoritách a až poté se může plně rozvinout správná intuice, božské v nás představované Neptunem. Velmi často totiž zaměňujeme intuici s klamnými emocemi. Emoce jsou na rozdíl od intuice často proměnlivé a nestálé.

Dokonce i v astrologii je potřeba nepřebírat všechno doslovně z knih, ale tvořit si vlastní výzkum a závěry. Na trhu je tolik astrologického braku, špatných a mylných popisů… Je třeba hledat v zahraničí a zdroje ověřovat, tak jako ve všech ostatních oborech lidské činnosti.

Úplněk v Panně nám dává nahlédnout do vztahu mezi tělem a myslí. Osobně se dlouhodobě zabývám tímto vztahem a je jednoznačné, že cílevědomá syntéza těla a mysli je zárukou pevného zdraví. Vím, že obecné teorie ještě nikomu nepomohly, že je potřeba plně pochopit svůj vnitřní potenciál, horoskop narození, svoji individuální cestu, pochopit, že každý máme svou vlastní, kterou je třeba naplnit a postavit se k ní čelem. Léčení je vždy zasvěcením a dotýká se dimenze, kterou vědecká medicína nepoužívá. Je třeba ukázat člověku, kde jedná nevědomě, protože nevědomí je vždy předchůdcem vědomí.

Když lidé zapomenou, jak se správně chovat k „osudu“ a nemají chuť převzít odpovědnost za stav nemoci, svým očekáváním si pěstují takovou medicínu, jakou dnes máme, čímž nesnižuji její obrovský význam, zvlášť v diagnostice a akutních případech.

Životní cesta našeho bytí má vést k úplnosti, každý sebemenší učební krok nás k ní přibližuje. Dokonalejším se stáváme, když poznáváme to, co nám ještě chybí a každý poznává během svého života přesně to, co jeho jest. Horoskop je něco, co si každý z nás sám vypracoval, nemůže si na něj stěžovat. Nejsou špatné nebo dobré horoskopy, jen specifické úkoly, jejichž splnění je lehčí či těžší.

Každý z nás se vyvíjíme a nejsme dokonalí ani všeznalí. Ráda pracuji s lidmi, kteří toto chápou. Je to už údělem nás lidí, být nedokonalí, nehotoví. Proto někdy hledám obtížně cestu k lidem, kteří se tak tváří, kteří nepochybují o svých názorech, aniž by pro ně měli argument, slepě věří a přejímají nebo mají tak silné ego, že je nemožné proniknout hlouběji za jeho obranou hradbu. Naštěstí ke mně přichází takových lidí minimum a jsem za to ráda.

Dalším krokem je pak každodenní uplatnění získaných informací v životě, jejich odžitím, a v tomto procesu je úterní úplněk vynikající.

Mnozí hodně vyprávějí o svých vizích, zjeveních, fantaziích, které prožívají během meditací. Mám zkušenost, že je lépe být v meditaci v trvalé bdělosti a uvědomění, zůstat tady a teď. Kdo chce vize a psychedelické zážitky, jezdí na semináře, kde se konzumuje např. ayahuasca, ale kdo chce skutečně trvalý stav probuzení, musí si ho navodit sám svou prací. Chceme přece dosáhnout pravého opaku, jasné a bdělé mysli, uvědomění přicházející postupně zevnitř.

Je to nejbližší úplněk za celý rok 2019, takže jeho vliv je velmi silný. A protože znamení Panny ovládá hlavně střeva, opravdu vřele doporučuji celý den nejíst, střeva se pročistí mnohem intenzivněji než v jiné půstové dny, nebo pokud nevydržíte bez jídla, alespoň zkuste prakšalánu – dokonalou očistu střev, budete se cítit skvěle.

Veronika Navrátilová, web - ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , youtube - https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

 

Vyhledávání