Aktualitky

Seminář Cesta lásky I proběhne 07. - 12. srpna

Seminář Cesta lásky I, jež proběhne 07. - 12.  srpna, vám přináší návod, jak se otevřít duchovní práci a poznat svůj vnitřní potenciál, jak se propojovat se svou duší a svými duchovními průvodci, otevírat své srdce lásce... Srdečně vás zveme.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Super úplněk a nový rok❤️
Veronika Navrátilová - Super úplněk a nový rok❤️ PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Středa, 20 Březen 2019 18:52

Ve čtvrtek 21.3. v 2:42 bude na nebi velmi silný úplněk. Těsně před úplňkem, ve středu večer, vstupuje Slunce do znamení Berana a začíná nový solární cyklus. Tedy nový astrologický rok. Měsíc je velmi blízko Zemi, gravitace je při přílivu silnější, tedy i naše emoce jsou prožívány silněji. Je to závěrečná fáze lunárního cyklu. Úplněk je významný i tím, že se odehraje v těsné blízkosti zemské osy. Na nultém stupni znamení Vah a na galaktickém centru, které je na 2. stupni Vah. Je tedy enormně silný.

Váhy jsou nejvíc ze všech znamení spojeny se vztahy. Jejich vládce Venuše je v napěťové vazbě na Mars a jak jistě víte i úplněk sám je vždy o napětí mužského a ženského principu v nás (Slunce je v opozici na Lunu). Tentokrát Slunce v Beranu a Luna ve Vahách. Pro nás to znamená konat činy, setrvávaje v kázni.Zachovávat rozvahu, když všichni kolem ztrácejí hlavu. Tuto vnitřní vyrovnanost bychom se měli učit, zvláště v případech, kdy nás Slunce v Beranu vede k přehnané reakci a my reagujeme zbrkle a neúměrně situaci. Když ve vnějším světě musí člověk vstupovat do bitev, měl by vždy vycházet ze stavu vnitřního míru. Vnitřní klid však neznamená, že se člověk bude účastnit bitev života jako divák.

Vztahy. To je věčné téma nás všech. Vidím neustále, že hodnota vztahu je určována „pokud a dokud je mi v něm co nejlépe“. V tomto nastavení nám však uchází paradoxní charakter lidského štěstí a předpokladů spokojenosti,ke kterým patří vlastnosti jakotrpělivost, schopnost vydržet nepříjemné (nudné, obyčejné), přiměřenost, vytrvalost, hledání optima, sebeomezení nebo dobrovolná skromnost. Vždyť ve Vahách je v povýšení planeta Saturn. Celoživotní kultivace a nesnadná práce s vlastním uvědoměním a na úpravě chování není dnes v módě. Je to však jediná cesta. Často přehlížíme zásadní důležitost lidského společenství, socializace, vztahů s druhými. Vládce úplňku Venuše je ve Vodnáři v kvadrátu na Mars v Býku. Jestliže jsme například velmi prakticky založený člověk (zemský Mars) a vnější životní podmínky jsou pro nás velice důležité, zatímco intimita už není pro nás natolik podstatná (Venuše ve Vodnáři) a je spíš otázkou pohodlí, pak můžeme dobře žít s někým i tehdy, když důvěrnost a intimita nehrají velkou roli. Jestliže toužíme po něčí intenzivní blízkosti, neexistuje za to žádná náhražka. Každý to máme jinak, a proto jen rozborem horoskopu a dialogem s klientem zjistím, kudy vede u dotyčného cesta k přiblížení se spokojenosti ve vztahu. Skutečnou, pravou lásku ve vztahu zažije jen málokterý pár. Lásku neočekávající, nehodnotící, prostou lpění, chtění. Je to totiž láska absolutní, ke které směřujeme a po níž toužíme, je však prosta duality a separace na já a ty.

Když jsme bláznivě zamilovaní, nedovedeme si představit, že by se na našem vztahu k druhému mohlo něco pokazit. Jsme schopni vnímat chyby partnera jen velmi okrajově a zkresleně. To není opravdová láska, ale přelud smyslů na omezenou dobu. A jak už to bývá, kdykoliv propadneme nějaké iluzi, nedopadá to dobře. Samotný fakt, že někoho milujeme neznamená, že bychom s ním měli být. Není totiž nic neobvyklého zamilovat se do někoho, kdo s námi zachází špatně nebo nás nerespektuje. Život naší lásky může být dysfunkční a stahuje nás dolů nebo nás nutí pochybovat o své hodnotě.

Můžeme se zamilovat do někoho, kdo má rozdílné životní ambice a cíle, kdo vyznává jinou životní filosofii a světonázor, a nebo do někoho, koho jsme potkali v „nesprávný“ čas, je zadaný a pro nás to má být například zkouškou morálky a neubližování. Je opravdu úsměvné, čemu všemu říkáme láska. Strachu ze samoty, potřebě přijetí, lítosti, závislosti. Konflikty, stejně jako fascinace, nejsou ničím jiným, než jiskřením nevědomých projekcí.

Láska usiluje o sjednocení a překonává odpor oddělenosti.Stojí ve službě života, protože ze sjednocení vzniká nový život. Setkání – úplněk ve Vahách, má během vztahu sesadit impulsy a reakce (opoziční Beran) a tím stimulovat oboustranný vývoj a nezůstávat ve vrozených kolejích.

Čím dál víc si uvědomuji, že příliš snadný život není z duchovního pohledu to nejlepší. Stejně jako málo náročný učitel nás mnoho nenaučí.

Nový rok nás bude učit uvědomování vzájemnosti, kdy od já-Beran přecházíme k principu my–Váhy. Můžeme přijmout fakt, že dva lidé spolu nesouhlasí, a přesto mají oba pravdu? Že život není „buď a nebo“, ale je tolik subjektivních pravd, kolik je na světě lidí? Naše pravdy jsou ovlivněny našimi rozdílnými zkušenostmi napříč životem, životy. Tím, že chceme komunikovat s někým, kdo vidí věci odlišně, zdokonalujeme své vnímání, neutralizujeme negativní energii, kterou bychom vynaložili na obranu svého postoje. A hlavně vytváříme vnitřně vhodné prostředí k navázání vztahů. Laskavost a zájem o druhého je základem léčivého procesu uvnitř nás a tím i všeho kolem.

A protože úplňkem se uzavírá astrologický rok a zároveň během jednoho dne vstupuje Slunce do Berana a začíná cyklus nový, je vhodné se s přílivem ohnivé energie rozhodnout, co bychom chtěli v tomto roce zlepšit nebo začít. A symbolicky udělat ve středu nebo ve čtvrtek nějaký impuls směrem k našemu záměru. Beraní energie je jako první sluneční paprsky – jasná a vědomá, upřímná, bezprostřední, plná světla a tepla a všem patrná. Slunce je v Beranu v povýšení. Je to nejradostnější a nejživější období roku. Ohnivá planeta v ohnivém znamení. A podle toho vypadá i příroda. Jako kdyby zdivočela, propadla bláznivé vášni. Vše ožívá, roste, kvete, zpívá. A protože jsme součástí přírody, i v nás je tato energie, jen ji někam vložit. Je astrologicky nejsilnější doba zasít semínka svých projektů, plánů a snů. Mají zrovna tak silnou moc naklíčit, jako celá příroda kolem nás.

Začátek astrologického roku v sobě nese všechny rysy počátků, začínání, průlom sil. A tak nám všem přeji, abychom v době jarní rovnodennosti zaseli něco krásného, co nepřinese užitek jen nám, ale i lidem kolem nás. Přeji krásný start do nového roku.

Veronika Navrátilová, www.ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

zdroj: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=541346053019074&id=100014310514091

 

Vyhledávání