Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Novoluní 5. dubna – Lekce trpělivosti
Veronika Navrátilová - Novoluní 5. dubna – Lekce trpělivosti PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Středa, 03 Duben 2019 12:16

Dubnové novoluní vytváří aplikační kvadraturu z 16. stupně Berana na Saturn v Kozorohu. Stane se tak v pátek 5. 4. v 10:50.

Beran je skvělé znamení pro nové začátky a zrovna tak novoluní je vždy nějakým novým začátkem. Jejich energie se v tomto bodě spojuje. Beran má energii válečníka, průkopníka. Je přímou a viditelnou silou. Také rychlost mládí je mu blízká. Ta má v sobě i netrpělivost a impulzivitu. Saturn z druhé strany tuto energii brzdí, chce zpomalit tempo, pozdržet tu vlnu energie. Představte si, že máte velký hlad, připravíte si jídlo, někdo vám drží ruce a nedovolí vám ho sníst. Musíte čekat a nevíte, jak dlouho. Tahle situace pochopitelně vyvolává stres a agresivitu. Snažíte se bránit, vymanit. Nebo máte nějaký projekt, jdete na úřad a zjistíte, že je potřeba ještě vyplnit něco, o čem jste neměli ani tušení a obnáší to další práci a pozdržení, dodávání dalších dokumentů, což vám bere čas a peníze. Aspekt nás neskutečně blokuje a zároveň nemáme chuť to vzdát díky dravé síle Berana. Tak přesně taková je energie novoluní z následujícího týdne.

Napětí mezi novoluním a Saturnem nás učí trpělivosti. Sázejme semínka svých přání a projektů, mají největší sílu vyklíčit, ale nevyhrabávejme je svou netrpělivostí. Uvedu typický příklad této konstelace. Můj syn má velmi silné beraní energie v horoskopu narození. Chce si jít hrát na počítač, ale nemá hotové povinnosti, a navíc čas strávený na počítači ten den už naplnil. Pokud by šel splnit své úkoly a postavil se k tomu s trpělivostí, jak mě mohl již poznat, určitě bych ho poté na počítač ještě na chvíli pustila. Ovšem vědomí, že má dělat něco jiného, než by chtěl a navíc možnost, že už by na počítač nešel, v něm vyvolá impulz k akci a začne se s beraní vervou domáhat odpovědi, jestli tam ještě pak může, ať to odpřísáhnu, tlačí svou představu a restrikce z mé strany v něm vyvolávají agresivitu. Dosáhne tím jen toho, že nedá prostor času (Saturn), a na počítač se už nedostane.

To samé jako když popoháníte sestru v ordinaci, zda už přišly výsledky nebo úředníka, kdy vydají rozhodnutí, zda už se na to podívali apod. Za těchto konstelací je potřeba být trpělivější než obvykle. Můžeme se chovat trpělivě a zároveň nic neztratit ze své moci a síly.

Základní energií pátečního novoluní je jít dopředu, dobývat. A je to také motivace pro technický a vědecký vývoj společnosti. Díky této touze má svět k dispozici prostředky, které nám dnes připadají samozřejmé, např. družicovou navigaci GPS nebo dokonalou počítačovou techniku. Úroveň technického pokroku společnosti, ale i jednotlivců je dána prvotním impulzem dobýt svět nebo své okolí. Beran je totiž hodně zaměřen do budoucnosti a z něho vycházejí impulsy pro pokrok a nové aktivity.

Pokud se jednotlivec nebo stát neumí přirozeně a suverénně sebeprosadit a sebevymezit, děje se to, že napadá druhé. Je to tedy jeho vlastní blokovaná neharmonická energie přicházející do projeveného světa formou zlého a agresivního útočníka. Do okamžiku, kdy nedojde k uvědomění si tohoto faktu na úrovni vědomí nebo řízení státu, je taková situace výpady nebo vojenskými prostředky neřešitelná. Toto je příčinou téměř všech lokálních i globálních vojenských konfliktů.

V úterý před novoluním se propojí naprosto přesně Merkur s Neptunem v Rybách. Myšlení je v přímém spojení s mohutnou intuicí a inspirací z vysokých světů. Umožňuje nám propustnost, která nás pozvedá z naší omezenosti individua. Tak jako všechno i tento druh energie nás může ohrožovat, když se budeme vyhýbat identitě se sebou samými a ztratíme hranice mezi sebou a okolím dříve, než jsme nalezli sami sebe. Pak dochází k odcizení vlastní podstatě, které může vyústit až k rozpadu osobnosti, ke ztrátě kontur a otevřenosti pro vše, co se kolem nás namane, bez možnosti výběru, svobodné vůle.

Absolutní pravdu, kterou Neptun za tohoto přiblížení se k Merkuru implantuje do naší mysli nejde poznat každému stejně, nelze ji poznat přímo. Záleží zde na míře čistoty mysli. Jen když máme hodně jasnou mysl, dokážeme zahlédnout alespoň záblesk absolutních hodnot.

Cestu je vždy třeba začít relativní pravdou. Učíme se a poznáváme, co nám přináší štěstí a co utrpení. Po dlouhou dobu se učíme lépe a lépe rozlišovat a tím získáváme čím dál jistější cit pro to, co je dobré a co špatné nebo přesněji řečeno, pro to, co se může projevit prospěšně a co zase škodlivě pro nás i pro druhé. Na této relativní úrovni nelze pochopit přímo, že vše, co se děje, je dobré.

Mnozí z nás jsou příliš brzy a příliš rychle unášeni do zdánlivě absolutních světů. Tady se skrývá nebezpečí, že budeme ignorovat potřebné a reálné věci podle mota „Stejně je vše v materiálním světě iluzí a duševní svět je to jediné, co má význam“. Buddha nám však ukázal, jak důležité je být naplno ve světě. Bez našich relativních souvislostí jsou pro nás veškeré rady a mota „duchovních mudrců“ bezcenné.

Když dospějeme k absolutní pravdě, získáme přehled o úrovních nacházejících se nad ní a pod ní. Pak teprve lze zažít a pochopit, že štěstí a utrpení jsou jedním a tímtéž, tvoří jednotu. Je to ovšem převratné poznání a potřebujeme hodně odvahy a trpělivosti, abychom toto poznání dokázali unést.

I po tomto poznání se budeme věnovat našim všedním záležitostem, nyní však už jako svobodní lidé. Vysvobození tedy nehledejme v absolutních světech, ale tady a teď.

Silné Ryby nemají odvádět od pozemského světa, spíš mají pomáhat prosvětlit a vykoupit pozemskou oblast bytí. Krásný týden vám všem!

Veronika Navrátilová, www.ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

zdroj:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=534278140392532&id=100014310514091

 

Vyhledávání