Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Úplněk na Velký pátek 19. dubna 2019
Veronika Navrátilová - Úplněk na Velký pátek 19. dubna 2019 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Čtvrtek, 18 Duben 2019 13:04

Na Velký pátek 19. 4. máme i úplněk na posledním stupni Vah. Přesný bude ve 13:12. 30. stupeň je brán v astrologii jako kritický a projevuje negativní energii toho kterého znamení, v našem případě Vah. Váhy jsou především o vztazích, rovnováze a spravedlnosti v nich. Na kritickém stupni Vah si uvědomujeme, že jsme někde příliš upřednostnili druhého před sebou, naše vstřícnost a kompromis byly nad zdravou střední linií.

Úplněk je v opozici na Uran v Býku (Slunce konjunkce Uran). To je úplně odlišná energie. Je v ní třaskavost a radikalismus. Jedinou věc má Uran s Váhami společnou a tou je láska k rovnoprávnosti a férovosti. Cesta, kterou každý archetyp používá, je však rozdílná. Kompromis a diplomacie Vah je v rozporu s radikálním a egoistickým Uranem, který nezachovává status quo, chce řešit všechno hned, nečekat na vhodnou příležitost.

Pokračuje revoluční nálada ve společnosti, která se potkává s represemi. Uran je během úplňku napojen na obě světla. Pokud zahrneme lunární uzly navázány na stelium v Kozorohu, máme tu silnou kardinální energii, dynamickou a viditelnou. Od 24. 4. je Pluto stacionární, zastavuje se a od 30.4. se zastavuje Saturn. Obě planety jdou poté zdánlivě zpět. To je zdůraznění archetypu Kozoroha a spolu s uzly a úplňkem je to silné karmické vypořádávání během druhé poloviny dubna.

Tématem je dát sobě samému svobodu. Ale abychom unikli z vězení, musíme nejdřív zjistit, že v tom vězení jsme. Všechny struktury během celého vývoje slábnou a zanikají. Vidíme to v historii jako úpadek všech velkých říší. Všechny struktury jsou nahrazovány novými. Na nejvyšším bodu tohoto procesu se lidstvo nachází. Staré struktury upadají, hroutí se a nové se na jejich prachu utváří. Krásně to ukazují planetární konfigurace.

Úplněk je o potřebě změny. U každého z nás to může být na jiné úrovni. Pokud chceme udělat výraznější změny v našich životech, musíme se naučit nebýt otrokem vlastních pocitů. Protože kdybychom se jimi řídili, nechali bychom osud, aby jednal za nás a to nechceme. Chceme být svobodní a život tvořit. Zkuste se řídit těmito dvěma návody, nebo o nich během těchto energií nad našimi hlavami přemýšlet.

  1. Ukončovat věci, přestože v nich chci pokračovat, nicméně neprospělo by mi to.

  2. Pouštět se do věcí, i když na ně nemám chuť, a i když se jich bojím.

Nejde o cíl nebo o výsledek, ale o kvalitu, o níž se snažíme v jakékoliv přítomnosti. V každém okamžiku máme spoustu možností volby. Svého chování, prožívání, myšlenek, postojů, jednání k druhým. Změny nedosáhneme útěkem před přítomností, ale jejím co nejlepším žitím. Změna je způsob a odvaha, jakou žijeme svou přítomnost jinak. Není možné, že vlastně nic neuděláme a jednoho dne se kolem nás všechno změní. To je zázrak a ne změna.

Naše současná situace se často stává výmluvou a ospravedlněním útěku před strachem, který jde často ruku v ruce se změnou. Pro různé lidi to může znamenat rozejít se, dělat kompromisy, do kterých se nám nechce, jít znovu do školy nebo se rekvalifikovat, prodat dům, na který už nestačíme a koupit byt nebo naopak, cvičit a meditovat každý večer místo pohodlí u televize, připravovat si zdravé jídlo místo rychlých polotovarů a přispívat tím ke zmírnění zdravotních problémů, to všechno je těžké, ale bez naší účasti to bohudík nejde. Musíme životu ukázat, že si to zasloužíme.

Někdo může udělat změnu postupnou a je to i správné. Obvykle jde o plnění si přání. Je to třeba případ, kdy klient má pocit, že vlastnit kavárnu nebo být terapeut je to nejlepší pro něj. Tento pocit mají neověřený, ale protože jim přináší pozitivní naladění, jsou přesvědčeni o tom, že do toho půjdou, a že se to podaří i v realitě. Vždy však záleží na horoskopu každého jednotlivce a na jeho současné situaci. Obecně však je lepší v těchto situacích udělat pár kroků a nedělat změny radikální.

Pak jsou stavy už patologické, kdy je třeba udělat změnu radikální, kdy víme, že nám v nějakém aspektu není dobře. Třeba nás partner bije, nebo jsme závislí na alkoholu, v práci nás šikanují. Tam je nutná radikální změna bez deseti mezikroků.

Ke změnám je nutno někdy postojů, které se nemusí všem líbit. Cesta k životu, jaký potřebuji žít, není cestou oblíbenosti. Vymanit se ze sociálního tlaku a z tlaku emocí je obtížné, ale pokud to dokážeme (tam, kde je to třeba), čeká nás odměna stonásobná.

Přeji nám všem co nejvíce odvahy i k nepatrným změnám, protože jejich volání kolem úplňku někteří z nás budou cítit s velkou naléhavostí. Krásný úplněk a pokojné svátky.

Veronika Navrátilová, web - ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , youtube - https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

 

Vyhledávání