Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Intenzivní úplněk ve Štíru 18. května 2019
Veronika Navrátilová - Intenzivní úplněk ve Štíru 18. května 2019 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Sobota, 18 Květen 2019 17:46

V posledních minutách sobotního dne, těsně před půlnocí, ve 23:11, doroste Měsíc do úplňku ve Štíru na 27. stupni. Úplňky ve Štíru jsou nejintenzivnější, emocionálně vystupňované. Úplněk 18. května trvá do dalšího novoluní 3. června. Má vztah k poslednímu novoluní ze 4. května. Naše nové motivace z této doby mohou být emocionálně zpracovány, je to doba jejich sklizně. Zviditelní se a dostane se nám odezvy na vše, co bylo v době posledního novoluní zaseto.

Úplňky vždy zdůrazňují protichůdné síly, polarity v našich životech. Slunce v Býku představuje trvalost a naproti tomu Luna ve Štíru pomíjivost. Úplněk ve Štíru není pouze temný a nevědomý, nýbrž má svůj zvláštní druh světla, svůj druh vědomí. Slunce má své vlastní světlo, Luna pouze odražené, zrcadlící.

Na náš úplněk má pozitivní vliv Pluto, jako jeho vládce, tvoří s ním lehký sextil, ale Pluto také tvoří velmi přesný trigon s Merkurem, který je v našem případě na úplněk v opozici. Co to celé znamená?

Pomáhá nám to soustředit se a pochopit věci na hlubší úrovni. Pomůže nám dostat se do kontaktu se svými pocity, hlavně s hluboko pohřbenými emocemi. Symbolizuje ty věci, se kterými se setkáváme nejobtížněji, a to jak individuálně, tak kolektivně. Užitečný aspekt Pluta na Merkur zvyšuje sebepoznání a přijetí. Zvědomění spouštěčů destruktivního chování může vést vždy k pozitivním změnám.

Úplněk je v opozici na nejznámější hvězdu souhvězdí Persea, Algol. Nazývá se také „hlava démona“. Tato pevná hvězda nemá dobrou pověst. V souhvězdí Persea svědčí o událostech ovlivňujících větší počet lidí. Mohou to být i přírodní katastrofy.

Úplněk vyvažuje karmu formou obětování, nebo vzdání se něčeho, puštění. Tímto vědomým (Merkur trigon Pluto) a upřímným činem si můžeme čistit naši karmu. Formu nechám na každém z nás. Tipem je dobročinnost, vzdání se návyku, který je libý, ale neprospěšný, darování něčeho. Může to být na rovině psychické i hmotné. Symbolicky něco odevzdejme. Ale nemělo by to pro nás být úplně jednoduché, mělo by to vystihnout proces obětování a vzdání se.

Bhagavadhgíta k tomu poznamenává: „Nemluvte, když máte říci něco, co by vám vyneslo chválu nebo jinou libost. Využijte však každou příležitost, abyste mohli vykonat nějaký nepříjemný, ale nutný úkol. Zaveďte si zvyk každý den si odepřít trochu pohodlí či libosti a výsledné nepohodlí nabídněte bohu jako pokání za vaše předchozí přehlížení jeho zákonů.“ Neboli vědomé čištění karmy.

Úplněk je opozice mezi Sluncem a Lunou a ukazuje nám, které polarity je třeba sladit. V tomto úplňku jde o braní a dávání, hromadění a odevzdávání. Vynikající psycholog C. G. Jung ve svých studiích o alchymii často citoval starý axiom alchymistů tertium non datur, třetí faktor není dán. Ten jediný může vyřešit problém protikladů a osobních konfliktů. Jung vysvětluje, že konflikt se nikdy neřeší na stejné úrovni, na které vznikl. Může být vyřešen jen na vyšší úrovni, založené na vyšší perspektivě a úrovni vědomí. Úplňky ukazují oblasti největšího napětí v nás, ale také sféry největšího potenciálního růstu. Zájemci o astrologii si mohou lehce dohledat, kam jim úplněk padá v horoskopu narození.

Vědomé touhy – Slunce v Býku, nemusíme naplnit, ale hluboce procítit. Naplnění touhy je klam. Postupně poznáváme, že je ve skutečnosti jedno, zda budeme touhu následovat nebo ne, protože ani jeden stav nevede k trvalému pocitu klidu. Chceme se dostat do stavu, kdy vědomě rozhodujeme, kdy následovat a kdy nám škodí. To je obrovská svoboda. Úplněk ve Štíru si posvítí na naše závislosti a připoutanosti a také na naše vnitřní bahno, které si ne a ne přiznat.

Obecně úplněk vynese na povrch to, co je připraveno k eliminaci a ke zničení. Přeji nám, ať nic nepřehlédneme.

Veronika Navrátilová, web - ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , youtube - https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

 

Vyhledávání