Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Zatmění Měsíce a úplněk 16.7. 2019
Veronika Navrátilová - Zatmění Měsíce a úplněk 16.7. 2019 PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Úterý, 16 Červenec 2019 17:22

V úterý 16. července 2019 před půlnocí nás čeká úplněk na 24. stupni Kozoroha a je to i částečné zatmění Luny. Znovu se opakuje téma osy Rak – Kozoroh, protože Slunce je v Raku a sleduje Lunu z opoziční strany. Z račí perspektivy je to péče, laskavost, důstojné podmínky pro všechny a z té kozoroží práce, pracovní etika a jak spolupracujeme spolu jako velká rodina lidské rasy zde na Zemi. Rak je naše individuální rodina i rodina pozemská, Kozoroh naše vlády a náboženské systémy, banky, ekonomika. Záleží na tom, zda se bude pracovat pro lidi, anebo tyto instituce budou pracovat především pro sebe. Tyto dvě energie půjdou vždy proti sobě, je jen třeba nastolit rovnováhu a zvolit třetí řešení, které svět posune o stupeň výš.

Pamatujme si, že jen poznáním obou pólů se vynoří nová, vývojově silnější situace. Tento princip udržuje učební proces lidstva v běhu a zajišťuje rozvoj. Každé dveře jsou současně vchodem i východem – záleží jen na tom, z které strany je použijeme.

Máme zde Pluto, Saturn, konjunkce se zatměním – ohromně silná energie. Pokud bychom byli v roli pozorovatele, diváka, věděli bychom, že jsme šli na drama, ne na komedii nebo romantiku. Je to už rozjetý příběh transformace lidstva i naší osobní, s ohledem na téma v horoskopu.

Dostáváme se do situací, kdy jsme zkoušeni na emocionální rovině, jak pracujeme se strachem a beznadějí. Stahují nás tyto emoce dolů a jsme pod jejich vlivem rozsypaní, nebo se zvedneme a uděláme maximum? Vymáčknou z nás veškerý potenciál, který v sobě máme? Používáme je pro kolektivní dobro nebo se pod jejich vlivem snižujeme k patolízalství pro vlastní prospěch a výhody?

Proti zatmění Luny stojí Venuše se Sluncem v Raku a v trigonu na Neptun. Naznačují nám v našich beznadějích jedno jediné východisko a tím je láska.Síla lásky je ohromná, jen na jejích základech můžeme budovat hodnotné vztahy i hodnotnou společnost. Přestaňme bojovat, přijměme se i s jinými názory. To jediné odstraní násilí a beznaděj. Má daleko větší energetickou hodnotu být s okolím v klidu a respektovat jeho projevy, než se rvát za svůj názor a pravdu. Upozorňovat na chyby, moralizovat, poučovat, působit tím bolest a nenechat druhé růst skrze vlastní uvědomování.

Saturn v opozici nás bude učit milovat nemilované.

Zatmění nás konfrontuje s extrémními polaritami: odmítnutí – přijetí, vrcholy – vyčerpání, realizace – zrcadlení.

Odmítnutí jsme zažili jistě všichni nespočetněkrát, ale dokud nás bolí a bere nám osobní moc, budeme ho zažívat dál. Život nás tím ale vede přesně tím směrem, kde jsme potřeba. Odmítne-li nás někdo zprava, dává nám tím prostor přijmout někoho zleva za další měsíc a nasměrovat nás, vymezit nám naší životní cestu. To dělá dost tvrdě saturnsko-plutonské zatmění. Ne zrovna v rukavičkách nás strká někam, kde máme být. Má to v sobě léčivý efekt, prožít odmítání a reagovat na něj jinak, vidět celou situaci jinak než v minulosti, pořád máme nové šance.

Dalším projevem je střídání energetických extrémů. Elektrické pocity probíhající transformace, která nás baví, láska ke všemu a všem, sounáležitost, plány a vize, chuť je začít naplňovat, hluboké zážitky v přírodě, cit pro vnímání její krásy, a naproti tomu dny, kdy se nám nic nedaří, jsme unavení, nejraději bychom jen leželi, nejsme schopni ničeho, energie na nule, a ještě k tomu to naše nepřívětivé okolí a špatné zprávy. Jde o to si uvědomit, že pokud chceme zažívat vrcholy, musíme jít potom do velkého minusu, abychom je vyrovnali. Proto moudří volí cestu středu, neboli klidu duše, nevyčerpávají svou energii jedním nebo druhým směrem. To je potřeba dělat ve všech oblastech života. Je jisté, že pokud se přecpáváme a nejíme střídmě, odneseme své gurmánské zážitky například energeticky.

Dalším tématem je kozoroží, zemská realizace a račí, vodní náhled, vnímání. Naše minulé zkušenosti, a naše reakce na ně, by měly sloužit jako předloha, ze které se máme něco naučit, naučit se měnit vzorce chování, pokud nevedly k dobrým koncům. Uvědomit si naši minulost, kde se díky ní nalézáme, a kam bychom chtěli směřovat. Tím dáváme přítomnosti neuvěřitelnou sílu a klid. Být velmi uvědomělí na cestě, kterou jdeme, a kým se rozhodneme na ní být.

Dopřejme si na všechno dost času, zpomalme dobrovolně, nechme věci uležet a uvědomme si, že nic nezmeškáme.Dejme novým myšlenkám a plánům čas se uzemnit, zakořenit, abychom mohli sklidit bohatou úrodu v době následující.

Zatmění Luny v zemském Kozorohu s Plutem a Saturnem působí extrémy sucha, zemětřesení, eruptivní činnost sopek a další přírodní katastrofy, jdoucí ze samého nitra Země.Červencová zatmění budou mít vliv do konce tohoto roku.

Zatmění je ve velkém T-kvadrátu, pokud doplníme Eris. Zatmění odhalí mnoho temných tajemství a špatného chování. Povede ke konfliktům, zmatkům a dramatické transformaci ve vztazích i společnosti. Osvětluje se zneužití moci, kruté, nechutné, nemorální a nezákonné chování ve společnosti. Rozvíjí se další část příběhu…

Přesahujme své vlastní náročné emoce a chování prostřednictvím meditace, sebeanalýzy nebo jiné metody, abychom pochopili své pocity a pohmožděné ego.

Hodně lásky a nečiňme sebemenší utrpení sobě ani druhým.

Veronika Navrátilová, web - ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , youtube - https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

 

Vyhledávání