Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Veronika Navrátilová - Novoluní 1. srpna ve Lvu
Veronika Navrátilová - Novoluní 1. srpna ve Lvu PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Čtvrtek, 01 Srpen 2019 13:58

Novoluní se tentokrát spojí s 8. stupněm znamení Lva, kde se setká Slunce s Lunou. Nejtěsnější aspekt tvoří s Venuší v konjunkci a s Uranem v kvadratuře. Stane se tak přesně ve čtvrtek 1.8. po 5. hodině ranní. Novoluní přináší úplně jinou energii, než jaká působila kolem červencových zatmění. Merkur se během novoluní stává stacionárním a pomalu se dostává do přímého chodu.

Ohnivá energie pevného znamení Lva převládá nad ostatními vlivy, protože Slunce, Lunu a Venuši doplňuje i Mars.

Všechny tyto planety aktivují horkost, vitalitu, odvahu a sílu znamení Lva. Dávají nám odvahu víc riskovat a nebát se projevit takoví, jací jsme doopravdy. Z konstelací je patrná radost a svoboda plně rozvinutého léta, kdy slunce září nad hlavou a lidé venku v přírodě, na březích řek a na plážích ho vstřebávají do svého těla. Máme potřebu hledat svůj osobní význam, hodnoty, lásku srdce.

Energie tohoto silně lvího novoluní dává lidem, kteří jsou už alespoň trochu probuzení, palčivou vášeň po Pravdě. Zbytek lidí je ovládán vášněmi, kterými jsou vlečeni celým životem, dokud nezjistí, že je vedou slepou cestou.

Všichni máme kolem sebe obvaz mnoha citových komplexů, které musíme bolestivě odvinout dříve, než spatříme Pravdu. To znamená nejprve poznat sám sebe a svoji jedinečnost, kterou různě maskujeme v zájmu okolí.

Měli bychom poznávat, jak nás ovlivňují škodlivé pudy, dobře známé předsudky, neznámé sklony, utajené obavy, bláhové naděje, neznámé postoje, chvilkové nálady, mocné přeludy nebo hluboce zakořeněné iluze. Tak objevujeme postupně, čím skutečně jsme.

Sluneční cesta je na západě dnes hodně populární. Je to především mentální cestavědomá a aktivní cesta k uvědomění. Její součástí je ohnivé nadšení a zápal Lva, který má odvahu jít samostatně vpřed a brát na sebe rizika, který beze strachu čelí dobrodružstvím, jež život přináší, a dělá chyby, ochotný přijmout za ně svůj podíl zodpovědnosti.

Každý z nás zpracováváme během nesčetných inkarnací všechny projevy všech znamení, tedy i Lva. Na začátku naší cesty si podrobujeme druhé právem silnějšího, a tak získáváme sebevědomí. Cítíme nenaplněný hlad po moci a hledáme cestu, jak se stát obdivovaní. Za velkou hřívou se však ještě skrývá předstíraná suverenita.

Jak postupně nabíráme zkušenosti interakcí s okolím, začínáme si uvědomovat svůj kreativní potenciál a projevujeme se skrze něj. Nejčastěji se v energiích Lva, tedy i našeho novoluní, projevujeme přes zábavu, hry, sport, erotiku, případně svou kreativitu prožíváme přes dětský svět. V naší nevědomosti na sebe rádi bereme role, které nám nepatří a snažíme se je hrát, zatím však stále nejsme tím, kým skutečně jsme.

Pokud tato fáze trvá dostatečně dlouhou dobu, začneme mít nejrůznější obtíže, až nás náš odraz ve vnějším světě donutí se těchto nepravých rolí vzdát, tak, jako se odličují herci v šatně, svlékají své půjčené kostýmy a vrací se do své reality, když opona spadla dolů. Také znamení Lva je spojeno symbolicky s hereckou profesí.

Znamení Lva je opozicí na znamení Vodnáře a během novoluní nabírá kvadraturu od Urana. Naše postupné pravdivé sebevyjádření se zpočátku nemusí líbit okolí a projevy přichází v záblescích, jako bychom je pouštěli na světlo světa postupně, ve vlnách. Začíná v nás dominovat hravá a dětská radost z utváření sebe sama.

Novoluní je dotvářeno i konjunkcí s Venuší, to nám dává vřelost a radost ze spontánního projevu emocí. Vyzařuje z nás láska a lásku tím i do svého života můžeme přitahovat. Během vývoje naší psychiky zjišťujeme, že, čím méně nám záleží na přijetí druhými, čím méně lpíme na obdivu a uznání, na hlavní roli, tím více se nám dostává obdivu a přijetí. V tuto chvíli je však nevnímáme jako hodnoty. Stáváme se autoritou v pravém slova smyslu.

Sluneční bůh Hellios, jezdící se svým slunečním vozem oblohou, se projevuje tím, že se nevměšuje do života lidí, ale poskytuje jim svou sluneční sílu stejnou měrou. Vyzařuje život podporující světlo všem, jak je naznačeno protilehlým Vodnářem.

Hledání pravdy o sobě, přiznání si své přirozenosti, je poselstvím Lvího novoluní. Zrazujeme-li svou přirozenou esenci, své určené místo pod sluncem na hlasitou pobídku předsudků, které vyžadují tichý souhlas, odsoudíme se tím k trestu, že budeme neustále zajatcem všeobecné nevědomosti.

Veronika Navrátilová, www.ctuhoroskopy.cz, tel - 603 572 667, email – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

zdroj:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=534278140392532&id=100014310514091

 

Vyhledávání